וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יש מקום לכולם: המקום שנותן לאנשים עם מוגבלויות להרגיש בבית

3.12.2020 / 1:23

חברת Fiverr היא אחת הפלטפורמות הגדולות בעולם למתן שירותים דיגיטליים. משום כך, גם אנשים בעלי מוגבלויות יכולים להרגיש בה שווים. הנה סיפורם של שניים מהם

היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות/יחצ

חברת Fiverr בשיתוף עם מכללת שנקר, האוניברסיטה העברית, האוניברסיטה הפתוחה, הטכניון, המרכז הבינתחומי, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת בר אילן מסייעים לסטודנטים ובוגרים עם מוגבלויות שונות להתניע את הקריירה שלהם ולהציע את השירותים הדיגיטליים שלהם ללקוחות בכל העולם.

FIVERR היא אחת הפלטפורמות הגדולות בעולם לשירותים דיגיטליים, ומטרתה - לשנות את הדרך בה העולם עובד יחד. הפלטפורמה של Fiverr מחברת בין עסקים בכל הגדלים לבין פרילנסרים המציעים שירותים דיגיטליים ב - 400 קטגוריות ושמונה ורטיקליים ביניהם עיצוב גרפי, שיווק דיגיטלי, תכנות, וידאו, אנימציה ועוד. בשניים עשר החודשים האחרונים, עד סוף חודש יוני 2020, כ- 2.8 מיליון לקוחות רכשו באמצעות הפלטפורמה מגוון רחב של שירותים מיותר מ-160 מדינות ברחבי העולם.

ב-Fiverr יצרו את תוכנית ה- Fiverr Empower כפעולה מתקנת לסטודנטים ובוגרים עם מוגבלות בעלי כישורים דיגיטליים מיוחדים הרוצים להציע את שירותיהם כעצמאים. Fiverr Empower תורם למאמץ ויוצר הזדמנויות אמיתיות ושוות על ידי מתן תמיכה והשכלה נוספת כדי לעזור לסטודנטים ובוגרים עם מוגבלות להרוויח כסף ולהעצים את עצמם (רגשית ומקצועית). ב- Fiverr מאמינים כי שוויון הזדמנויות הינו זכות יסוד לכל, וכתוצאה מכך, תוכנית זו אינה כרוכה בתשלום. המטרה היא לקחת צעד לעבר אפליה מתקנת ולשנות את האופן שבו העולם עובד יחד. הפרויקט הייחודי תופס תאוצה בחודשים האחרונים ומאפשר לסטודנטים ובוגרים טריים, בעלי מוגבלויות לייצר הכנסה משמעותית ולהגיע ללקוחות בארץ ובחו"ל.

התוכנית מייצרת העדפה מתקנת, ומקדמת צעירים עם ידע ומקצועיות בתחומים השונים כדי שיוכלו להציע את המוצרים שלהם כשירות דיגיטלי באמצעות הפלטפורמה של Fiverr. לאור ההצלחה בישראל, פייבר פותחת את התוכנית גם לאוניברסיטאות ומכללות בארה"ב ובאנגליה.

מור לוינהר צנג. יחצ,
מור לוינהר צנג/יחצ

מור לוינהר צנג, מנהלת התוכנית Fiverr Empower: "השקנו השנה בFiverr תוכנית בשם Fiverr Empower שמטרתה לאפשר הזדמנות שווה לסטודנטים ובוגרים עם מוגבלויות מאוניברסיטאות בארץ אשר רוצים להתניע את הקריירה שלהם ולהציע את השירותים הדיגיטליים שלהם ללקוחות בכל העולם. מרגש אותי לשמוע את בוגרי התוכנית שלנו מספרים שבפעם הראשונה בחייהם הם מקבלים הזדמנות שווה ואינם חווים שיפוטיות בגין המגבלה שלהם. המגבלה פשוט הופכת ללא רלוונטית וכל מה שחשוב זו היכולת המקצועית שלהם.

"אני שומעת כל כך הרבה סיפורים על משתתפים שלא הצליחו למצוא עבודה כשכירים למרות שאין למגבלה שלהם בהכרח קשר לרמה או ליכולת המקצועית שלהם, וכשהתחילו לעבוד כעצמאיים על גבי הפלטפורמה של Fiverr הצליחו לא רק לייצר הכנסה אלא גם הגשימו חלום והתניעו קריירה בתחום שהם רוצים ואוהבים.

"הפלטפורמה גמישה ונגישה ומאפשרת גם לאנשים עם מוגבלויות לממש את השאיפות המקצועיות שלהם, כפי שמגיע לכולנו. אפשר לעבוד בה בכל שעה, מכל מקום, כל אחד ומה שנכון עבורו.
אני פוגשת אנשים כל כך מוכשרים שמעולם בעצם לא קיבלו הזדמנות ואת החופש להציע את היכולות שלהם לעולם בגלל מצב נתון והשיפוטיות שמלווה אותו לעיתים כה רבות. מעצבים גרפים, מתכנתים, קריינים, אנשי שיווק דיגיטלי, כותבים ועוד ועוד. יש מעל 400 קטגוריות של שירותים דיגיטליים שניתן להציע ב-Fiverr. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה העברית, שנקר, הטכניון, המרכז הבינתחומי, האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת בר אילן. משלימים בימים אילו שלושה מחזורים מוצלחים ומתכננים להתרחב למחזורים עם אוניברסיטאות מכל העולם".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

פריצות הדרך, הטיפולים ומה צופן העתיד? כל מה שצריך לדעת על סוכרת

בשיתוף סאנופי

דניאל אונגו לוי, מאיירת עם לקות ראייה חמורה, שנה ד' בתקשורת חזותית, שנקר

דניאל אונגו לוי. יחצ,
דניאל אונגו לוי/יחצ

נולדה עם קטרקט. במהלך חייה עברה מספר ניתוחים במטרה לשפר את יכולת הראייה שלה, אך ללא הצלחה. בגיל 3 התגלתה אצלה מחלת עיניים כרונית בשם גלאוקומה שאיתה היא מתמודדת עד היום.
לדניאל יש קושי לראות מקרוב ומרחוק וקושי בהתמצאות במרחב, היא גם לא רואה בחושך.

הרצון לצייר הגיע דווקא בזמן ההידרדרות במצבה הרפואי בגיל 3, למרבה ההפתעה. דניאל משוכנעת כי הלקות לא מפריעה ליכולות הציור שלה והיא מרגישה שהציור מגיע מהנשמה שלה. בזמן שכולנו מסוגלים לראות עומק (בתלת ממד) דניאל רואה את העולם בדו מימד ולכן היא מעידה על עצמה שהיא חווה את העולם כציור. דניאל פעילה בתוכנית זמן רב, וכבר מצליחה לייצר לעצמה הכנסה באופן עצמאי, יש לה לקוחות מכל העולם. הלקוח הראשון שלה היה תאילנדי והוא ביקש ממנה לעצב דמות שתייצג בית ספר למרוצי אופנועים. מאז היא הספיקה כבר לעצב עבורו דמויות נוספות.

"התוכנית מאפשרת לי להראות את הכישרון שלי ואת הכישורים המקצועיים שלי ללא קשר למוגבלותי. הנכות שלי הופכת ללא רלוונטית ואף אחד לא שופט אותי בגלל היותי מוגבלת, הקונים יכולים לראות בי מאיירת מקצועית שיכולה לספק להם את המוצר הטוב ביותר. מאז ששולבתי בתוכנית הרגשתי שזו הפעם הראשונה שמישהו עם מוגבלות יכול להתקבל כשווה כשזה מגיע לעבודה כמו כל אחד אחר".

דניאל מוכרת ב-Fiverr מאוגוסט 2020 ומציעה שירותי איור ואנימציה, קומיקס, איור ספרי ילדים, עיצוב דמויות, עיצוב דמויות דו-ממיידיות עבור משחקי וידאו ועוד. בעלת ניסיון של 5 שנים בתחום.
הכרטיס של דניאל ב- Fiverr בו ניתן לראות את השירותים שהיא מציעה, תיק העבודות והביקורות הטובות שהיא קיבלה על עבודותיה

נעם פרקל, מעצבת אופנה, סובלת מאנדומטריוזיס ופיברומיאלגיה, 50 אחוזי נכות, נעזרת בכלבה טיפולית. סיימה תואר עיצוב אופנה בשנקר

נועם פרנקל. אמיר ליכטנשטיין,
נעם פרקל/אמיר ליכטנשטיין

המחלה התעוררה בזמן שירותה הצבאי, השהות בבסיס צבאי עם תנאי מחייה ירודים ומחלת נשיקה שלא טופלה ככל הנראה הביאו להתפרצות של אנדומטריוזיס. מדובר במחלה שרק בשנים האחרונות החלו לדבר עליה ולהכיר בה, ולכן נשים רבות שסובלות ממנה, לא מודעות לכך שהן חולות וזקוקות לטיפול (רבים לא יודעים שגם הכוכבת האייקונית מרלין מונרו סבלה מהמחלה).

בנועם לא טיפלו ולכן מצבה החמיר והכאבים הכרוניים נמשכים עד היום. לפני מספר חודשים נועם סיימה תואר בעיצוב אופנה בשנקר והמחשבה על חיפוש עבודה הטרידה אותה מכמה סיבות, בראש ובראשונה משום שהיא בקבוצת סיכון ולכן צריכה לצמצם שהייה במרחבים ציבוריים. הפרויקט עזר לה להגשים את עצמה מקצועית מבלי לסכן את מצבה הבריאותי ומבלי להידרש לראיון עבודה פיזי.

כמעצבת - יש לה חזון, בעיצובים שלה היא מביאה את הקושי ואת המודעות למחלה מתוך ניסיון לייצר מציאות אחרת ממה שהיא חוותה, אז היא הרגישה לבד בעולם. כעת היא מנסה לייצר שיח שיעורר מודעות ויאפשר לנשים להתמודד עם הקשיים יחד. מאז שהשתלבה בפרויקט היא מצליחה לעבוד כמעצבת פרילנסרית עם לקוחות מהארץ ומארה"ב.

נועם מוכרת ב-Fiverr מאז אוגוסט 2020 ושם היא מציעה - איורי אופנה טכניים, ציורי פורטרטים מיוחדים, איורי אופנה וסקיצות, עיצובי לוגו, עיצובי פוסטרים ופליירים, יצירת Mood Board ו- Story Boar.

הכרטיס של נועם ב- Fiverr בו ניתן לראות את השירותים שהיא מציעה, תיק העבודות והביקורות הטובות שהיא קיבלה על עבודותיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully