וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השלב הבא: ניהול מדים היגייניים של צוותים רפואיים ללא מגע

25.1.2021 / 0:15

יותר מ-3,000 יחידות של המערכת שפיתחה Polytex מקיסריה, מותקנות כיום בכל בתי החולים הגדולים בישראל, ובבתי חולים, בתי מלון ומפעלים ב-20 מדינות באירופה ארה"ב והמזרח הרחוק: "סטנדרט חדש של היגיינה"

מכונה לחלוקת מדים של פוליטקס. יחצ,
מהארון היישר אליך/יחצ

מגפת הקורונה חידדה את הצורך לשמור על ההיגיינה בכל המרחבים הציבוריים והמסחריים שבהם נעים ושוהים אנשים. האתגר גדול במיוחד במוסדות רפואיים שבהם מאושפזים חולי קורונה וחולים בעלי מחלות רקע בסיכון רפואי גבוה. הצוותים הרפואיים לובשים מדים שפעמים רבות נגועים בחיידקים או וירוסים המתפזרים על ידם במרחבי בתי החולים ועלולים להדביק את המאושפזים, המבקרים ואת הצוותים הרפואיים עצמם.

חברת Polytex מקיסריה חושפת עתה מערכת מידע דיגיטלית משולבת חומרה ייעודית שמנהלת ומייעלת את תהליך קבלת ומסירת מדים רפואיים ומספקת רמה חדשה של היגיינה בסביבה הרפואית. נוסף לבתי החולים, המערכת משמשת בתי מלון, חדרי כושר, מפעלים תעשייתיים וחדרים נקיים וסביבות אחרות שמעסיקות עובדים במדים. המערכת של פוליטקס מורכבת מחומרה ייעודית בתצורת מכונה רובוטית לחלוקת מדים ומכונה להחזרת מדים מלוכלכים, המשולבת עם מערכת מידע מבוססת ענן המנטרת ומעבדת את נתוני המדים בתהליך האיסוף, ההחזרה והכביסה ומציגה אותם בפני מנהלים ומשתמשים באפליקציית ענן בדסקטופ ובמכשירים ניידים. תהליך קבלת המדים הנקיים ומסירת המדים המשומשים לכביסה מתבצע ללא מגע יד אדם. ניתן לפזר עמדות חלוקה והחזרה של מדים ברחבי המתקנים הרפואיים באופן שמוריד את הסיכון הבריאותי הכרוך בהתקהלות בעמדה מרכזית לחלוקת מדים.

מדי חודש מטפלות המערכות של פוליטקס באוטומציית ניהול מדים של כ-30 מיליון פריטי מדים עבור כ-500,000 עובדים ברחבי העולם. כל בתי החולים הגדולים בישראל אימצו את המערכת ואף הרחיבו את השימוש בה במהלך 2020, שנת הקורונה. לדוגמה, בית חולים שיבא שהזמין בשלב הראשון 2 מערכות, מפעיל כיום 20 מערכות של פוליטקס בכל רחבי המוסד.

עמדות חלוקה ואיסוף של המדים ממוקמות במקומות מרכזיים ונוחים לגישה בבית החולים. אנשי הצוות לוקחים בתחילת העבודה מדים נקיים מעמדת החלוקה ובתום המשמרת מחזירים את הבגדים שבהם נעשה שימוש בעמדת ההחזרה, שהינה אטומה. העובדים מקבלים מדים מקופלים, נקיים והיגייניים באמצעות הזדהות דיגיטלית (כרטיס אישי של הרופא/ה, האח/ות, הסניטר וכו'). האפליקציה מציגה בפני המנהלים נתונים בזמן אמת על הקצאת מדים, צריכה, מלאי ועוד, וכן מספקת להם תובנות וכלים לקבלת החלטות בחתכים שונים כמו: רמת הפרט, מחלקה, כלל בית החולים, סוגי מדים ועוד.

בשנת 2019 השקיעה קרן פורטיסימו בחברה, הפכה לבעלת השליטה, מינתה את יריב מצליח ורשמה הצלחות בכל רחבי העולם. יותר מ-3,000 יחידות של המערכת מותקנות כיום בבתי חולים, בתי מלון ומפעלים ב-20 מדינות מחוץ לישראל לרבות ארה"ב, ספרד, גרמניה, וצרפת וכן במזרח הרחוק.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

איך הופכים אריזת פלסטיק לעציץ?

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר
יריב מצליח מנכ"ל פוליטקס. בני גם זו לטובה,
מעורר עניין. יריב מצליח/בני גם זו לטובה

יריב מצליח, מנכ"ל פוליטקס: "מאז פרוץ הקורונה רשמנו צמיחה של עשרות אחוזים בפעילות העסקית בבתי חולים, הרחבנו את פריסת המערכות שמותקנות כיום בכל בתי החולים הגדולים בישראל, וקיבלנו הזמנות למאות מערכות מבתי חולים ברחבי העולם, הן מלקוחות קיימים שפתחו מחלקות קורונה והן מלקוחות חדשים שנדרשים להתמודד לפתע עם אתגר היגייני גדול ומשמעותי יותר מאשר בעבר. המדים של הצוותים הרפואיים הפכו לגורם סיכון בריאותי שכן בתי החולים רוויים כיום בחיידקים ובווירוסים שהמדים עלולים להאיץ את הפצתם. המערכת שפיתחנו מאפשרת לצוותים הרפואיים להחליף מדים בקצב מהיר יותר - מספר רב של פעמים ביום - ומסירת מדים משומשים וקבלת מדים חדשים נקיים מאיומים בריאותיים. למעשה יצרנו סטנדרט חדש של היגיינה בסביבות רפואיות והוא מעורר עניין רב בקרב מוסדות רפואיים ברחבי העולם שטרם נחשפו לפתרון".

לדברי מצליח, "בקרוב נחתום על הסכמים עם מספר בתי חולים גדולים בטריטוריות שבהן טרם הוטמעו מערכותינו וכן עם לקוחות קיימים שמבקשים מערכות נוספות. המערכת תשרת היטב את הלקוחות גם לאחר שהקורונה תחלוף מן העולם ותהפוך להיסטוריה. יתירה מכך, אנו צופים ביקושים גדולים נוספים מבתי מלון ומפעלים אחרי שהקורונה תחלוף וענפי התיירות והתעשייה יחזרו למתכונת עבודה מלאה".

בנוסף לשדרוג ההיגייני, המערכת של פוליטקס כבר הוכיחה את עצמה בשורה של התקנות ברחבי העולם כמייעלת שורה של מדדים תפעוליים הכרוכים בניהול מדי עבודה של ארגונים גדולים. המעבר ממתן מדים אישיים לניהול מדים מקופלים לפי מידה מאפשר לצמצם את מספר המדים המוקצים לכל איש ואישה בצוות הרפואי בשיעור של 60% (מ-6 מדים ל-2.5 מדים לעובד בממוצע). צמצום מספר המדים לעובד מוזיל בשיעור משמעותי את עלויות הרכש ואת שטחי הנדל"ן הנדרשים לאחסון המדים ומייעל את שעות העבודה של הצוות המטפל במדים. יתירה מכך, תופעת איבוד המדים שהגיעה להיקף רחב בעבר נעלמה כמעט לחלוטין עם התקנת המערכת החדשה שמסוגלת לנטר את הסטטוס של כל חולצה וכל זוג מכנסיים. ולבסוף, הצוותים הרפואיים, לרבות הרופאים הבכירים, אינם מבזבזים יותר זמן שנדרש בעבר למסירת המדים המלוכלכים וקבלת נקיים במרתף מרוחק בבית החולים ולעמידה בתורים לקבלת השירות, דבר שמשפר את שביעות הרצון שלהם.

  • עוד באותו נושא:
  • מדים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully