לא כוס התה שלהם: ויסוצקי מייקרת את עוגיות "עבאדי"

העוגיות המלוחות הפופולריות משווקות בלעדית על ידי החברה המזוהה עם עולם התה. ממש כמו במקרה שטראוס ומוצרי שימרית, עליו דיווחנו השבוע, גם במקרה של ויסצקי ועבאדי, מי שעומד מאחורי המחיר החדש היא החברה הגדולה, בתקווה שהיצרן הקטן יספוג את האש

28/06/2022
עוגיות מלוחות. עלייה של בין 7% ל-29%(צילום: גדעון צנטנר)

עוד עליית מחירים שתיכנס לתוקף בסוף השבוע הקרוב: מחיר אריזת עוגיות עבאדי מלוחות, יעלה בשיעור של כ- 7%, שמשמעותם מחיר שערורייתי לצרכן של כ- 50 שקלים לקילו עוגיות עבאדי.

מארז של שמונה שקיות של 40 גרם כל אחת, יזנק בכמעט 29%. רוב הצרכנים אינם מודעים לעובדה, שמי שעומדת מאחורי הייקור החד היא חברת "ויסוצקי" המוכרת מתחום התה, והיא המפיצה הבלעדית של מוצרי עבאדי, שגם נהנית מרווחיה.

בתחילת השבוע פרסמנו ב"וואלה" על עליית המחירים של מוצרי "שימרית" ברמה של עד כ- 30%, בין היתר, תחליפי חמאה ובצקים מצוננים. על פי המידע שבידי וואלה, מי שעומדת מאחורי ההתייקרות היא חברת "שטראוס", המפיצה הבלעדית של מוצרי "שימרית", שאף היא גוזרת קופון נאה מהרווחים.

הנוהג הנפסד של חברות שנמצאות תחת העין הציבורית, כמו "ויסוצקי", ו-"שטראוס", להשתמש במותג של יצרנים קטנים ולהסתתר מאחורי כתפיו הצנומות, שכיח. גורם בכיר בשוק המזון אמר לנו: "כמה קל להעמיד יצרן קטן כבשר תותחים לחברת ענק שרוצה לגרוף רווחים".

ויסוצקי (ממש כמו במקרה של שטראוס ומוצרי שימרית), היא המפיצה הבלעדית של "עבאדי" ובמידה רבה גם בעלת הדעה, אך מכיוון שהציבור אינו מודע לכך, הזעם על ההתייקרות לא יופנה כלפיה.

לפי המחירון שהעבירה ויסוצקי לקמעונאים, עליית המחירים כוללת לא רק את אריזות 400 הגרם של עוגיות עבאדי והמארזים, אלא גם עוגיות בצורת מקלונים לניגוב שיעלו ב- 6%, ועוגיות עבאדי "קטנטנים" בשיעור של כ- 16 אחוזים.

גם "קמח נפלאות" מייקרת את מוצריה. מי המפיצה הבלעדית?(צילום: ShutterStock)

אם אין קמח אין תורה?

אבל לא רק את עוגיות עבאדי מייקרת ויסוצקי. היא גם מנהלת המכירות והמשווקת הבלעדית של "קמח נפלאות", מותג מוכר בחברה הדתית-חרדית, שגם הוא יתייקר מסוף השבוע הקרוב - וגוזרת קופון נאה מרווחיו.

במכתב שהופץ לקמעונאים לא מוזכר שמה של "ויסוצקי", אלא של חברת האם "קמח המלכים", שמתנצלת מעומק הלב בפני הקמעונאים על הנטל הכלכלי הכרוך בצעד כזה.

"חשוב לנו ליידע אתכם שעשינו מצידנו כל מאמץ לעכב עד כמה שניתן את עליית המחיר", נכתב שם, "והגענו לקצה גבול הסיבולת לספוג את העליות התלולות. והמסקנה היחידה היא שהאלטרנטיבה האחרת היא חוסר יכולת שלנו לספק את הקמח".

פנינו לויסוצקי לתגובה, אך גם היא מעדיפה להסתתר מאחורי גבו של היצרן והפנתה אותנו לקבל את תגובת "עבאדי".

לשון התגובה הרשמית: "ויסוצקי לא העלתה ולא מעלה את מחיר מוצריה. החברה מפיצה את מוצרי עבאדי ומחירוני עבאדי נקבעים על ידי חברת עבאדי, ויסוצקי אינה צד בעניין".

עוד בוואלה!

חביב הסלבס: האי היווני הסודי שכנראה לא הכרתם

בשיתוף לשכת התיירות של יוון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully