וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תוצאות האמת? שופרסל תסגור סניפים, תקצץ ותפטר

עודכן לאחרונה: 2.11.2022 / 9:33

קבוצת שופרסל, הרשת הקמעונאית הגדולה בישראל הכריזה על תכנית התייעלות, שתחסוך לחברה הוצאות בסך של כ-250 מיליון שקל בשנה: ייסגרו מחסני האונליין, סניפים לא רווחיים ויפוטרו 10% מעובדי המטה

סניף שופרסל דיל בירושלים. אורי לנץ, פלאש 90
סניף שופרסל בירושלים. הוא ימשיך לפעול אבל יהיו סניפים שייסגרו/פלאש 90, אורי לנץ

קבוצת שופרסל מודיעה הבוקר על שורה של צעדי התייעלות נרחבים על מנת להתמודד עם התחרות העתידית והיעדים הפיננסיים של החברה ובשים לב, לעלייה בהוצאות התפעוליות ולהתייקרויות הצפויות בתשומות החברה וכן, כהיערכות להעברת חלק מפעילות הOnline- למרכז השילוח האוטומטי במודיעין במהלך שנת 2023.

תכנית ההתייעלות כוללת שינויים במערך הסניפים וצמצום כוח האדם במטה החברה. מטרת התכנית הינה הקטנת ההוצאות התפעוליות של החברה, על מנת להתמודד עם התחרות העתידית ולשפר את התוצאות הכספיות של החברה, זאת לצד - כך מבטיחים בשופרסל - שמירה על רמת הפעילות ושירות הלקוחות.

איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל קלוז אפ. רובי קסטרו, ראובן קסטרו
איציק אברכהן, יו"ר קבוצת שופרסל. "לשפר את כושר התחרות"/ראובן קסטרו, רובי קסטרו

מחיר החיסכון: סגירת סניפים

בשופרסל מציינים כי החסכון בגין ההתייעלות לשנת 2023 מוערך בכ- 250 מיליון שקל. התכנית כוללת שלושה מוקדים: התייעלות בכוח אדם במטה, יחידות עסקיות ויחידות תמך (חסכון מוערך של כ-60 מיליון שקל), צמצום הוצאות תפעוליות (חסכון מוערך של כ-90 מיליון שקל), וסגירת חנויות (חסכון מוערך של כ-100 מיליון שקל). בעקבות הפעלת מרכזי השילוח האוטומטי ייסגרו כלל מחסני האונליין הייעודיים, לצד סגירת 14 סניפים של שופרסל ו-11 סניפים של רשת .Be

יו"ר קבוצת שופרסל, איציק אברכהן ואורי וטרמן מנכ"ל קבוצת שופרסל מסרו: "תכנית ההתייעלות בקבוצה נועדה לשפר את כושר התחרות שלה ולאפשר את המשך מיצובה המוביל גם בשנים הבאות. לצד תהליכי ההתייעלות אשר יוצאים לדרך כעת, מבוצעת בחברה עבודה מעמיקה ויסודית של קידום ופיתוח עסקי הליבה ומנועי הצמיחה שלה, כדי להביא להמשך צמיחה והתחדשות עסקית בחברה אשר יבואו לידי ביטוי בעתיד. במסגרת תכנית ההתייעלות, ייסגרו סניפים שאינם רווחים ובמקומם יפתחו בשנים הקרובות כ-25 סניפים חדשים. על מנת לשמור על רמת השירות הגבוהה ללקוחותינו, במהלך זה נמנענו באופן גורף מפיטורים של עובדי הסניפים הנסגרים אשר ישולבו בעבודה בסניפים הסמוכים".

בנוסף, התייחס מנכ"ל קבוצת שופרסל ,אורי וטרמן לסגירת סניפי Be: "רשת Be פועלת מזה ארבע שנים ויצרה תחרות אמיתית לראשונה בשוק הפארם בישראל. עיקר הסניפים שייסגרו הינם סניפים היסטוריים של ניו - פארם המצויים במיקומים עם פוטנציאל רווח נמוך. כעת, לאחר שבשנים האחרונות נפתחו 35 סניפים חדשים ושודרגו כ-20 סניפים קיימים, אנו עתידים לפתוח בשנה הקרובה כ-11 סניפים חדשים של הרשת במיקומים חדשים ואסטרטגיים".

sheen-shitof

מאריכים את האקט

כך תשפרו את הביצועים וההנאה במיטה - עם מבצע בלעדי

בשיתוף "גברא"
אורי וטרמן מנכ"ל קבוצת שופרסל. אלעד גוטמן,
אורי וטרמן, מנכ"ל קבוצת שופרסל. פיטורים בתיאום עם ועד העובדים/אלעד גוטמן

גל פיטורים "מוצא אחרון"

במסגרת תכנית ההתייעלות של הקבוצה, יהיו גם מי שישלמו במשרותיהם על הצורך להתייעל, כלומר - יפוטרו. שופרסל מציעה תכנית פרישה מרצון לעובדים המועסקים בהסכם קיבוצי במטה החברה והיחידות העסקיות. כמו כן, החברה תיפרד מחלק מעובדי המטה המועסקים בהסכמים אישיים, לצורך התאמת מצבת כוח האדם לצרכים ולאתגרי שוק הקמעונאות במציאות המשתנה.

בחברה מבהירים כי עבור עובדים אלו גובשה מעטפת תמיכה וסיוע, על מנת שיקבלו את מיטב הכלים והאמצעים הנדרשים לניהול המשך הקריירה.

אורי וטרמן, מנכ"ל קבוצת שופרסל התייחס לנושא ואמר כי "פרידה מעובדים היא קשה, אך היא המוצא האחרון וזאת לאחר שביצענו כל שביכולתנו על מנת לבחון חלופות ולמזער את היקפה, תוך שיתוף פעולה ותאום מלא עם אריאלה סיסו, יו"ר ועד עובדות ועובדי שופרסל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully