וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"עסקים קורסים בגלל תזרים ולא בגלל רווחיות"

26.10.2023 / 15:12

גדי שובל, מנהל מחלקת קרנות לעסקים בבנק מרכנתיל, דיבר במפגש מקוון עם 100 יועצים עסקיים:"בנק מרכנתיל מציע הקלות לבעלי עסקים ופתרונות מימון בשעת חירום, להקלה מיידית על תזרים המזומנים לעסקים"

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בדיון בקבינט החברתי - כלכלי, 16.10.2023/דוברות משרד האוצר

בנק מרכנתיל יזם מפגש מקוון עם כ-100 יועצים עסקיים, במטרה לעשות סדר בין כל ההנחיות שפורסמו, כך שבעל עסק יידע מהם הפתרונות הרלוונטיים עבורו. ככלל המערכת הבנקאית, גם בנק מרכנתיל מציע הקלות לבעלי עסקים ופתרונות מימון בשעת חירום. המפגש נועד להציג לבעלי עסקים את הדרכים להקל על תזרים המזומנים ולהתמודד בצורה כלכלית הולמת עם האתגרים בתקופה זו.

בתקופה כואבת זו של מלחמת "חרבות ברזל", מתמודדים בעלי עסקים עם אי ודאות כלכלית, ירידה בהכנסות מחד ועליה בהוצאות מאידך. מצב זה מעמיד את בעלי העסקים בפני אתגרים מימוניים ומחייב מתן פתרונות אשר יש בהם כדי להקל על התנהלותם הפיננסית.

את המפגש הנחו גדי שובל, מנהל מחלקת קרנות לעסקים, וחיים הולצברג, ע. מנכ"ל ומנהל מרכז עסקים למוסדות וארגונים.

גדי שובל, מנהל מחלקת קרנות לעסקים בבנק מרכנתיל. יחצ,
גדי שובל, מנהל מחלקת קרנות לעסקים בבנק מרכנתיל/יחצ

גדי שובל הרחיב במהלך המפגש על האפשרויות העומדות בפני כל בעל עסק (ללא מגבלה גאוגרפית), שבעזרתן יכול להקל מידית על תזרים המזומנים שלו. כמו כן, הציג את המסלול החדש בקרן לערבות מדינה 'חרבות ברזל' המיועד לעסקים הנכללים ב'מעגל הראשון' ועומד להיכנס לתוקף. בנוסף לכך, הרחיב בעניין ההקלות במסגרת מתווה בנק ישראל ומשרד האוצר והשפעתן על התזרים של בעלי העסקים ב'מעגלים הראשון והשני'.

שובל הוסיף לומר בפני היועצים העסקיים: "תקופת מלחמה מציבה אתגרים מימוניים בפני בעלי עסקים. חשוב לעשות התאמות לתזרים המזומנים מדי יום, כי עסקים קורסים בגלל תזרים ולא בגלל רווחיות. חשוב לצאת מהקופסה ולמצוא פתרונות יצירתיים בצד ההכנסות ובצד ההוצאות, כדי לכסות על הכנסות אבודות או הוצאות לא צפויות. אשראי הוא לאו דווקא הפתרון הנכון בסביבת הריבית הנוכחית. חשוב שבעלי העסקים יפנו לבנקאי שלהם, לשתף אותו במצבו של העסק, ולהתייעץ עמו. הבנקאי מכיר את מתווי בנק ישראל ומשרד האוצר, את הפתרונות שמאפשר הבנק. בעל העסק והבנקאי יוכלו יחד למצוא את הפתרון ההולם והמדויק לניהול תזרים נכון, אשר באמצעותו יצליח בעל העסק לצלוח את הסערה. בנוסף לפתרונות שפורסמו, צפוי להיפתח מסלול חדש בקרן בערבות מדינה על מנת לתת מענה לצרכי בעלי עסקים. המסלול מיועד לעסקים שכתובתם עד 80 ק"מ מרצועת עזה".

sheen-shitof

שדרגו את הביצועים

הארכת משך האקט ושיפור ההנאה במיטה - במבצע מיוחד

בשיתוף "גברא"
חיים הולצברג, ע. מנכל ומנהל מרכז עסקים למוסדות וארגונים בבנק מרכנתיל. יחצ,
חיים הולצברג, ע. מנכל ומנהל מרכז עסקים למוסדות וארגונים בבנק מרכנתיל/יחצ

חיים הולצברג, המנהל את מרכז העסקים למוסדות וארגונים, ציין בפני המשתתפים: "בבנק מרכנתיל הוקם מרכז המתמחה בטיפול בעמותות, הכולל מעל 2,000 עמותות. המרכז נותן מענה במימון לזמן קצר וארוך. אנו עדים לכך, כי עת החלה המלחמה, ה'מגזר השלישי' נרתם מידית לעזרה לכל מגזרי האוכלוסייה ובמיוחד לאלה השייכים ל'מעגל הראשון'. כל ההקלות הקיימות במסגרת מתווי בנק ישראל ומשרד האוצר תקפות גם לעמותות. מעבר לכך, קיימת אפשרות חדשה אשר רשם העמותות פרסם. הרשם מאפשר לכל עמותה או לחברה שמטרתה תועלת הציבור לפעול באמצעות כרטיס אשראי לעמותות.

"בנק מרכנתיל מכיר את המצב עמו מתמודדות עמותות, דהיינו, העובדה כי תקציבים או הכנסות מתעכבים מסיבות שונות בעקבות המלחמה, קיים קושי לגייס מקורות לעמותה מצד אחד, ויש הוצאות רבות מצד שני. מרכז העסקים החרדי יודע לתת את המענה המקצועי הנכון ומציע פתרונות מימון להון חוזר ולגישור פערי תזרים".

  • עוד באותו נושא:
  • מרכנתיל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully