אב הציע לפרוש חוב המזונות על פני 125 שנה

האב לא שילם מזונות בגין בנו הקטין במשך 8 שנים, והציע לשלם 200 שקל בחודש למשך 1,500 חודשים. אב כן העביר סכום של 10,000 שקל במשך השנים - רק אחרי הליכים

  • מזונות
יוסי ניסן

ביהמ"ש לענייני משפחה בירושלים דחה בקשתו של אב להפחתה בתשלום מזונות עבור בנו הקטין, שהצטברו לסך של 300 אלף שקל במשך 8 שנים שלא שילם.

התשלום החודשי שחייב האב לשלם הגיע ל-2,600 שקל בחודש, והוא הציע בפני בית-המשפט לפרוס את החוב ולשלם 200 שקל בחודש - ובמילים אחרות, פריסת תשלום ל-1,500 חודשים, 125 שנה (!).

סגנית נשיאת ביהמ"ש השופטת נילי מימון דחתה כאמור את בקשת האב, וקבעה כי הוא בא בידיים לא נקיות ובחוסר תום לב, לאחר שלא העביר במשך 8 שנים את התשלום לאשתו בגין בנו הקטין. האב כן העביר סכום של 10,000 שקל במשך השנים - רק אחרי שננקטו נגדו הליכי הוצאה לפועל.

האב טען בפני ביהמ"ש כי הוא לא שילם ולא חייב לשלם מזונות כי בנו בן ה-16.5 הוא בן מרדן - השופטת מימון דחתה גם את הטענה הזו, והסתמכה על דברי האם כי הבן דווקא רצה בקשר עם אביו במהלך השנים וגם היום, על-אף שהתאכזב מהתנהגות אביו כלפיו. בנוסף, האב גם לא הגיש במשך השנים כל בקשה להסדרי ראייה עם בנו.

ביהמ"ש דחה גם את טענות האב כי איננו מסוגל לעבוד, וקבע כי האב שינה גירסותיו במהלך המשפט ולא הוכיח כי כושר העבודה שלו נפגם. בכתב התביעה טען האב כי הוא מרוויח 3,000 שקל בחודש מעבודות מזדמנות, ובחקירתו ניסה להכחיש ולחזור בו מדבריו. הוא טען כי הוא עבד כרגיל עד שאושרה לו הבטחת הכנסה - מה שמעיד כי לאחר האישור הוא הפסיק לעבוד מיוזמתו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully