צרכנות

תלמה תשמיד קורנפלקס: "הזיהום לא הגיע לצרכנים"

אחרי תלונות קמעונאים וצרכנים על מחסור במוצרי "קורנפלקס אלופים" ו"דליפקאן" התברר כי חברת יוניליוור-תלמה הורתה על השמדת האריזות בעקבות זיהום מבלי ליידע את הציבור.. החברה: "לא שיווקנו את המוצרים". צפו בדיווח באולפן וואלה! NEWS

28/07/2016
צילום: עומר שליט, עריכת וידאו: ניר חן, עריכת תוכן: לירן מוסלי ברן וסיגל סיריוס, תחקיר: עומר שליט ואסתי סדקה, הפקה: תום רוכלין.

"מוצרי חברתנו אשר נמצאים בשוק בטוחים לחלוטין לשימוש", כך אומרת הבוקר חברת יוניליוור-תלמה בעקבות הפרסום על כך שהחברה עצרה את היצור של "קורנפלקס אלופים" ו"דליפקאן" עקב זיהום שנתגלה בהם. "בעקבות פניות שקיבלנו מהתקשורת ומאחר ונוצרה אי בהירות, ברצון חברתנו להבהיר כי במסגרת בקרת האיכות העצמית של החברה נמצא זיהום משני באחד מקווי היצור במפעל הדגנים שגרם לאי עמידה של מספר לא גדול של מוצרים בדרישות המיקרוביאליות המחמירות של חברתנו, ולכן החלטנו ביוזמתנו שלא לשווק את המוצרים הללו", נמסר מהחברה.

עוד בוואלה!

משבר האקלים פוגע בחיות המחמד שלנו. אז מה עושים?

בשיתוף MSD Animal Health
קורנפלקס של תלמה(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

ההודעה התפרסמה רק אחרי שנושא הזיהום במפעל של מוצרי "תלמה" נחשף בתקשורת. יוניליוור לא דיווחו לציבור או לקמעונאים על הסיבה למחסור במוצרים המדוברים, וגם במשרד הבריאות לא קיבלו כל דיווח.

ממשרד הבריאות נמסר כי "מבירור מול החברה עולה כי במסגרת בקרת האיכות העצמית של החברה נמצאה חריגה מיקרוביולוגית בשל זיהום משני בקו הייצור . החברה הקפיאה את שווק המוצרים הללו. כיוון שהמוצרים לא יצאו מהמפעל לדרכי השיווק, אין חובה לפרסם הודעה לציבור".

"הבעיה הגדולה היא שאין נהלים ברורים במדינת ישראל בכל הקשור לדיווח על פגמי היצור", טוען רונן רגב כביר, מנכ"ל אמון הציבור. "משרד הבריאות היה אמור להיות המפקח על איכות המוצרים וגם על מנגנון הפיקוח הפנימי של החברה. זה שהחברה עצרה את היצור, מהלך נכון וחשוב, אבל באחריותה היה ליידע את הציבור וכמובן את משרד הבריאות".

  • יוניליוור

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully