נושאים חמים

קנו לעצמכם מתנה לחג: כמה משקיעים הישראלים במתנה?

השאלה הקשה החוזרת לפני כל חג היא: מה לקנות כמתנה למארחים? וכמה להשקיע? הפתעה: בעוד המתנה שאנשים הכי אוהבים לתת היא כלי מטבח, זו המתנה שהם הכי שונאים לקבל

מתנה (ShutterStock)
(צילום: shutterstock)

בעוד אתם שוברים את הראש לגבי המתנות לחג, ורגע לפני שאתם נשברים ורוכשים עוד ואזה מיותרת לדודה, הנה כמה נתונים מפתיעים לגבי המתנות שאנשים אוהבים לקבל לחג. בחנו את הסוגיה באמצעות סקר בקרב 603 נשים ממועדון הצרכנות של אמהות "מאמא גורו", ובקרב 603 גברים ממועדון הצרכנות של עובדי חברות ההייטק "היטקזון". מהבחינה עולה שמתנה שהנשים הכי אוהבות לתת לחג (31% מהנשאלות) היא כלי מטבח, אולם זו גם המתנה שהן ממש לא אוהבות לקבל. רק 8% מהנשאלות הצביעו על כלי מטבח כמתנה מועדפת. גם אצל הגברים היחס כלפי כלי המטבח אמביוולנטי- זו המתנה ש-24% מהם הכי אוהבים לתת, ורק 14% מעדיפים לקבל.

המתנה המועדפת על רוב הנשים והגברים (כ30%) היא גיפט קארד, כרטיס מתנה. במקום השני אצל נשים – מוצרי טיפוח (12.2%) ותכשיטים (10%) , ואצל הגברים יין (16%) ולמרבה הפלא מוצרי טיפול (9.7%).

לקריאה נוספת:

שי לחג – כמה אנחנו באמת מבזבזים על שטויות?
מי יגן על הקשישים? רכשה מוצר בטלפון האשראי חויב באלפי שקלים
מה גברים רוצים? אלה המקצועות הנשיים הסקסיים

סקר מתנות לחג
סקר מתנות לחג

מה הסכום שנהוג להוציא על מתנות החג?

מנתוני הסקר שנערך באמצעות מועדון הצרכנות של האמהות מאמא גוגו עולה, כי רוב הישראלים (43%) מוציאים בין 200 ל-300 שקלים על המתנה לחג. אחוז המשקיעים את הסכום הזה על המתנות עלה משנה שעברה באופן משמעותי, בעוד אחוז הישראלים שמוציאים על המתנות מעל 300 שקלים ירדו בצורה ניכרת.

לדברי ליאור רותם גורדון, מנהלת קבוצת האימהות בפייסבוק "מאמאגורו" – הנתונים מעידים על המשך שחיקת כושר הקנייה של מעמד הביניים באילוצו להסתפק ברכישת מתנות שעלותן נמוכה יותר מבשנים קודמות.

סקר מתנות לחג

מי מחליט בבית?

בסוגיית אופן קבלת ההחלטה באשר לסכום שיוצא לצורך רכישת המתנה התברר שברוב המשפחות (68%) הנשים נוטלות את ההחלטה באופן בלעדי, בלא מעורבות של בן הזוג. רק ב-23% מהבתים ההחלטה היא משותפת, ורק 9% מהנשים מעבירות את האחריות בנושא הזה לבן הזוג.

סקר מתנות לחג