פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בקשות מאסר נגד מבריחי סיגריות שנתפסו ולא שילמו את הקנס

   נאשם שניסה להבריח 120 פקטים של סיגריות ונתפס נידון ליותר מ-9 חודשי מאסר, אם לא ישלם קנס של 28,948 שקל. בסך הכל הוגשו יותר מ-40 בקשות מאסר נגד מבריחים במכס בנתב"ג שלא שילמו את הקנס שהוטל עליהם

   הפסקת עישון (מערכת וואלה! NEWS , אלן קאר)
   קנס של 31,563 שקל הוטל על נאשם שניסה להבריח 142 פקטים של סיגריות (תצלום: אלן קאר)

   מכס נתב"ג נאבק בתופעת ההברחות: יותר מ-40 בקשות מאסר הוגשו נגד מבריחים שנתפסו במכס נתב"ג ולא שילמו את הקנס שהוטל עליהם בגין ההברחה. כך עולה מהודעה ששיגר המכס. בין המקרים שבהם נגזרו לאחרונה מאסרים שלושה נאשמים מירושלים. שופטת בית משפט השלום בבית שמש, מאיה אב-גנים ויינשטין, גזרה 10.5 חודשי מאסר נגזרו על נאשם שניסה להבריח 142 פקטים של סיגריות, אם לא ישלם את הקנס שהוטל עליו בגובה 31,563 שקל בתוך 30 יום.

   לקריאה נוספת:
   בני 14 שמגלגלים מיליונים – הדור הצעיר של הסטארט
   באיזה מקצוע הסיכוי לבגוד בבן הזוג הוא הגדול ביותר?
   למה היין בישראל יקר פי 3 מבאירופה?

   נאשם נוסף, שניסה להבריח 120 פקטים של סיגריות נידון ליותר מ-9 חודשי מאסר, אם לא ישלם את הקנס שהוטל עליו בגובה 28,948 שקל בתוך 30 ימים. נאשם שלישי נתפס מבריח 101 פקטים של סיגריות, והוא ירצה יותר מ-7 חודשי מאסר אם לא ישלם את הקנס שהוטל עליו בגובה 21,991 שקל בתוך 30 יום.

   עוד מקרים נידונו בבית משפט השלום בנתניה בעניינם של הראל פוקס שניסה להבריח 75 פאקטים של סיגריות וישעיה גלזר שניסה להבריח 41 פאקטים של סיגריות. השניים ביקשו להישפט בגין הקנס שהוטל עליהם, ובית המשפט הרשיע אותם בדין וחייב אותם בתשלום קרן הקנס, מאסר על תנאי למשך חודשיים והתחייבות להימנע מעבירה.

   במכ"ס נתב"ג, בראשותו של יוסי בן-ישי, ציינו כי מדובר במאבק חסר פשרות נגד מבריחים המתחמקים מתשלום הקנס בגין ההברחות. במסגרת פעילות האכיפה נגד המבריחים הוגשו כתבי אישום באמצעות עו"ד אמילי כהן–אפריאט.