עמוס 6: חברת חלל תקשורת תקבל כ-200 מיליון דולר מהמבטחים

החברה הודיעה לבורסה כי המבטחים של התעשייה האווירית יעבירו 196 מיליון דולר בחודש הקרוב, כפיצוי על אובדן עמוס 6. כמו כן תקבל החברה פיצוי נוסף של 10 מיליון דולר על איחור במסירת הלוויין

  • עמוס 6
  • חלל תקשורת
שחר פוקס
הפיצוץ הלוויין עמוס 6, קנאברל שבפלורידה (צילום: ספק 500)

לפני כחודשיים התפוצץ הלוויין עמוס 6, שיוצר ע"י התעשייה האווירית עבור חלל תקשורת, על כן השיגור בפלורידה. מקורו של הפיצוץ בתקלה שאירעה במשך תדלוק הרקטה פלקון 9, שהייתה אמורה לשאת את הלוויין לחלל. מדובר ברקטה של החברה האמריקאית Space X, שבבעלות המיליארדר אילון מאסק, שהייתה אמורה להעלות את הלוויין לחלל ולחזור ארצה באמצעות מצנח. 

עוד בוואלה!

הסוף ל-FOMO: גילינו איפה נמצא המייק-אפ שלעולם לא תרצו להחליף

לכתבה המלאה

הפיצוץ הביא עימו חשש אמיתי לעתידה של חלל תקשורת, אך ההודעה שמסרה היום (ה') לבורסה יכולה להרגיע מעט את מחזיקי המניות והאג"ח של החברה. 

לפי ההודעה תע"א תחזיר לחלל תקשורת בחודש הקרוב את כל סכום עלות בניית הלוויין, 196 מיליון דולר - שיגיע היישר לחשבון החברה המשועבד לטובת מחזיקי סדרות האג"ח יג' ו- יד'. עם זאת, הסכום הזה לא יפצה את חלל תקשורת על אובדן הכנסות בהיקף שהוערך ב-200 מיליון דולר נוספים - מחוזי פעילות שכבר נחתמו סביב הפעלת עמוס 6. בנוסף, תע"א תיאלץ להעביר לחלל 10 מיליון דולר נוספים - כפיצוי על איחור במסירת הלוויין.

את הביטוח על העברת הלוויין ממתקן הייצור שלו במפעל מבת של התעשייה האווירית (התע"א) ביהוד ועד לאתר השיגור שבפלורידה, ארה"ב, עשתה התע"א בשוק הביטוח הבריטי לויד'ס, באמצעות ברוקר בינלאומי שעוסק בביטוח של לוויינים ומרשה לעצמו לקחת את הסיכון האדיר שבשיגור של לוויין לחלל.

חברת חלל תקשורת הינה בשליטת שאול אלוביץ', שהינו בעל השליטה בוואלה! NEWS

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully