דואר ישראל: עלייה של 30% בהיקף החבילות שהוזמנו מחו"ל ב-2016

דואר ישראל  מדווח על גידול בהיקף החבילות בהשוואה ל-2015. בסך הכל הוזמנו 8,100 טון, ב-52 מיליון חבילות. בכל שנייה חולקו בישראל 1.6 חבילות. ומה הישראלים הכי אוהבים להזמין?

הלל קורן
חבילות בדואר ישראל (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

שנת 2016 היא שנת החבילות, כך עולה מנתוני דואר ישראל לסיכום שנת 2016, שפורסמו היום (ב'). על פי הודעת הדואר, הציבור הישראלי הזמין בשנה החולפת כ-52 מיליון חבילות מחו"ל, במשקל כולל של 8,100 טון, כלומר בכל שנייה חולקו בישראל 1.6 חבילות.

טוב לדעת (מקודם)

איך צפוי להיראות עתידנו בעידן הרכבים האוטונומיים?

יניב הלוי
לכתבה המלאה

מדובר בגידול של כ30% לעומת שנת 2015, אז הוזמנו כ-41 מיליון חבילות בשנה. לשם השוואה בשנת 2006 הוזמנו בישראל מחו"ל רק כ-19 מיליון חבילות, כך שמדובר בגידול של 170% על פני עשור.

שיאנית ההזמנות, ביחס לגודל האוכלוסיה, היא העיר ראשון לציון עם כ-390 אלף חבילות בשנה, בעוד שתל אביב היא שיאנית ההזמנות כמותית עם מעל 650 אלף חבילות שהוזמנו השנה, אך מדורגת רק במקום החמישי בטבלה ביחס לגודל האוכלוסיה.

בחודש דצמבר לבדו הוזמנו 6.2 מיליון חבילות, כאשר בנובמבר נשבר שיא ונמסרו ללקוחות כ-7 מיליון חבילות.

כמות החבילות הנכנסות לישראל עלתה בחודשים אלו בכ-30% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, זאת לאחר מגמה דומה בשנתיים האחרונות.

מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין אמר "כמות ההזמנות מחו"ל גדלה בקצבים אקספוננציאליים משנה לשנה, וזאת מאחר והציבור הישראלי הבין שיוכל לחסוך עשרות ומאות שקלים בכל קניה באמצעות הרכישות המקוונות. חברת דואר ישראל נערכה השנה על מנת למסור לציבור את מיליוני החבילות שהוזמנו ובכך סייעה בהורדת יוקר המחיה. על מנת להתמודד עם הגידול המתמשך בהזמנות, פתחנו 300 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר רשום ברחבי הארץ, בשיתוף רשתות וחנויות פרטיות, זאת בנוסף ל-700 היחידות הקיימות, תגברנו יחידות ורכשנו ציוד לבית המיון על מנת למיין ולמסור את כמויות החבילות העצומות".
ועוד נתונים:

- 42% מציבור הקונים ברשת קונה גם באתרים ישראלים וגם באתרי קניות בינלאומיים. 18% קונה רק באתרים בינלאומיים ו6% קונה רק באתרים ישראליים.

- עלי אקספרס ואיביי הם אתרי הקניות הפופולאריים בקרב ישראלים, אחריהםנקסט ואמזון.

- 54% מהקניות ברשת הן של ביגוד, 39% כרטיסים להופעות ולקולנוע ו-32% טלפונים סלולריים ומוצרים משלימים.

- כ-40% מהחבילות המוזמנות לישראל מגיעות מסין, אחריהן ארה"ב ואנגליה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully