פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בנק ישראל מציג את השטרות החדשים של 20 ו-100 שקל

   בקרוב יכניס בנק ישראל למחזור שטרות חדשים בשווי 20 ו-100 שקלים. השטרות יציגו את דמויותיהן של רחל המשוררת ולאה גולדברג ודוגמאות כבר נמסרו לייצרנים

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   שטר 100 שקל - חזית

   בנק ישראל נערך להחלפתם הקרובה של שטרות ה-20 שקלים וה-100 שקלים בשטרות החדשים. בדצמבר האחרון הוגשו דוגמאות ראשונות של השטרות החדשים ליצרנים ולספקים כמו גם למפעילים של מכונות ממכר, ספירה ומיון הנדרשים לכייל את המכונות שברשותם לקליטת השטרות החדשים. בהודעת בנק ישראל הודגש כי הבנק ממשיך להשקיע מאמצים רבים במסירת מידע וסיוע לגורמים המקצועיים על מנת לאפשר להם להיערך מבעוד מועד מבחינה טכנית ותפעולית ולהעניק לגורמים אלו זמן ארוך מספיק, על פי בקשתם, לכיול המכונות שבאחריותם.

   לקריאה נוספת:

   למעשני הקנאביס בישראל זה עולה יותר
   בכי אופנתי: רשתות הביגוד לא זקוקות לגלגל הצלה
   חוק השקיות: ירידה חדה בשימוש - פחת פי-3

   השטר בערך של 100 שקל יהיה בצבע כתום והוא יישא את דיוקנה של המשוררת לאה גולדברג בנוסף יציג השטר בחזיתו תמונה של פרחי עץ השקד ואת השיר "בארץ אהבתי השקד פורח". בצידו האחורי תוצג תמונתה של קבוצת איילות וקטע מתוך השיר "ימים לבנים".

   השטר בערך 20 שקלים יהיה בצבע אדום ויציג את דמותה של רחל המשוררת. בחזית השטר תוצג תמונת ענפי עץ דקל והשיר "כנרת". בצידו האחורי של השטר יוצג נוף טיפוסי של חופי הכינרת וקטע מתוך השיר "ואולי לא היו הדברים".

   שני השטרות יודפסו על נייר ביטחוני בו משולב סימן מים המורכב מהדמות והערך הנקוב; חוט ביטחון מחליף צבע בעל שלושה חלונות עליו מופיעים הדמות והערך הנקוב; דיו בולט משני צידי השטר; חירור זעיר בצורת הערך הנקוב; התלכדות צורות; טקסט זעיר; מדבקת קינוגרמה; דיו המשנה צבע; דיו שקוף.

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   שטר 100 שקל - צד אחורי
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   שטר 20 שקל - חזית

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   שטר 20 שקל - צד אחורי