וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בראשון: כחלון יציג בממשלה את חוק האופציות הבינאריות

15.6.2017 / 9:54

רשות ניירות ערך אסרה על זירות סחר להציע למשקיעים ישראליים סחר באופציות בינאריות. הצעת חוק שיציג שר האוצר משה כחלון ביום ראשון נועדה לאסור על שיווק מוצר זה ללקוחות בחו"ל

חדר עסקאות. ניר לנדאו, מערכת וואלה!
"אופציות בינאריות דומה במהותו למשחק הימורים"/ניר לנדאו, מערכת וואלה!

שר האוצר, משה כחלון, צפוי להציג בישיבת הממשלה הקרובה ביום ראשון את הצעת החוק לתיקון חוק ניירות ערך האוסר על זירות סוחר שפועלות מישראל להציע ללקוחות מחוץ לישראל מסחר באופציות בינאריות. לפני כשנה אסרה רשות ניירות ערך על זירות סוחר הפועלות מול לקוחות ישראלים לסחור באופציות בינאריות. לעמדת הרשות המסחר באופציות בינאריות דומה במהותו למשחק הימורים. מסיבה זו ומשיקולים נוספים אסרה הרשות על זירות אלה להציע ללקוחות ישראלים לרכוש אופציות בינאריות.

אולם, על פי המצב המשפטי הקיים, זירות סוחר שפעלו מישראל רק כלפי לקוחות זרים עדיין יכלו לסחור במכשירים פיננסיים שונים, ובכלל זה באופציות בינאריות, ללא כל הסדרה או פיקוח. בעת האחרונה הגיעו לגורמי האכיפה השונים, ובהם רשות ניירות ערך, תלונות רבות וחמורות בדבר הפסדים כספיים רבים של לקוחות ממדינות שונות ברחבי העולם, כתוצאה מפעילות מסחר בזירות סוחר ישראליות הפועלות כלפי משקיעים בחו"ל, ובאופן מיוחד בקשר של פעילות באופציות בינאריות. תופעה זו צברה תאוצה רבה ויצרה הדים שליליים נרחבים בעולם, תוך גרימת נזק תדמיתי משמעותי לישראל בכלל, ולשוק ההון בישראל בפרט.

טקס חתימת הסכם גג בבאר יעקב 13 ביוני 2017. ניב אהרונסון
שר האוצר, משה כחלון/ניב אהרונסון

על רקע זה פעלו רשות ניירות ערך יחד עם משרד האוצר, היועץ המשפטי לממשלה, ומחלקת הייעוץ והחקיקה במשרד המשפטים לגבש את הצעת החוק הנוכחית. הצעת החוק מעניקה לרשות ניירות ערך סמכויות אכיפה מסוימות בנוגע לפעילותן של זירות הסוחר המנוהלות בישראל, אך פונות רק ללקוחות מחוץ לישראל. בנוסף לאיסור על זירות כאלה להציע ללקוחותיהם בחו"ל לסחור באופציות בינאריות קובעת הצעת החוק כי הצעת מסחר באופציות בינאריות, תהווה עבירת מקור לפי חוק איסור הלבנת הון, וזאת נוכח המאפיינים העברייניים שעשויים להתלוות לתעשייה זו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully