פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אישום: בעל חברה הפיץ חשבוניות פיקטיביות והעלים מיליונים

   על פי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום ברמלה, הפיץ בעל חברה בלוד חשבוניות פיקטיביות למספר חברות, ניכה מס מחשבוניות פיקטיביות על שם חברות שונות ולא דיווח על הכנסות בשווי מיליוני שקלים

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום: shutterstock)

   בעל חברה, תושב לוד, מואשם בהפצה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות והעלמת עסקאות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. כתב אישום בעניינו הוגש היום (שלישי) לבית משפט השלום הרמלה. את המדינה ייצג בתיק עו"ד כרמל כדור מהיחידה המשפטית מע"מ – מרכז ברשות המסים.

   על פי כתב האישום, הנאשם היה בעליה ומנהלה של חברת "מימד חמישי ניהול". במהלך שנת 2008 הפיץ הנאשם 24 חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של כחמישה מיליון שקלים למספר גורמים, ביניהם חברת "ג.מ.א הוד", חברת "ג.א מחפרוני", חברת "א.ד עוף" וחברת "ברקאי למהדרין". כמו כן, במהלך שנת 2008 ניכה הנאשם בדוחות התקופתיים של החברה 18 חשבוניות מס פיקטיביות על שם החברות "ס.סמיר", "קוד הילה" ו"י.אופק" בהיקף כולל של כ-18 מיליון שקל. הנאשם ניכה את המס הגלום בחשבוניות אלה בסך של כ-2,400,000 שקל בשישה דוחות תקופתיים שהגיש למע"מ.

   אישום נוסף שהוגש נגדו גורס כי מתחילת שנת 2008 ועד סוף מרץ 2009 הוציא הנאשם 94 חשבוניות מס ללקוחות שונים בהיקף כולל של כ-88 מיליון שקל אך דיווח למע"מ על עסקאות בהיקף כולל של כ-22 מיליון שקל בלבד שנערכו בתקופה שבין ינואר 2008 ל-יוני 2008. בין יוני 2008 ומרץ 2009 לא הגיש סלח דוחות תקופתיים כלל.

   לקריאה נוספת:
   פערים של מאות אחוזים: איפה הכי משתלם לקנות מוצרים לשולחן החג
   דוח: האבטלה ברשות הפלסטינית עלולה לטפס ל-50% תוך פחות מעשור
   מועצת הצמחים מזהירה: אל תקנו קיווי בוסר שהגיע למדפים