פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   איך הסביר התקליטן את העלמת הכנסותיו?

   בביקורת שערכה רשות המסים אצל בעלי עסקים בגוש דן נמצאו מקרים רבים של הכנסות לא מדווחות. במקרה אחד העלים תקליטן עשרות אלפי שקלים - בעודו חותם אבטלה

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום: shutterstock)

   במסגרת מבצע שערכה רשות המסים, בניהולה של פקידת שומה גוש דן, נערכו 167 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים. מהביקורות עלה כי כ-13% מהעסקים שנבחנו לא רשמו הכנסות כדין.

   בביקורת שנערכה אצל תקליטן באירועים, נמצא כי הוא חותם אבטלה ולא רשם כנדרש הכנסה של כ-26 אלף שקל. התקליטן הסביר: "יש לי קצת בלאגן אבל לקראת סוף שנה אני עובר על הדברים ועושה סדר". שיפוצניק אצלו נערכה ביקורת לא רשם שני צ'קים בסך כולל של כ-16 אלף שקל שנפדו בצ'יינג'. השיפוצניק טען: "אבדוק שוב". בביקורת שנערכה אצל נגר נמצא כי הוא לא רשם 2,000 שקל שקיבל מספר ימים לפני הביקורת ו-200 שקל במזומן שקיבל ביום הביקורת. הנגר הסביר: "בסוף העבודה אני רושם את הכל". במשרדו של רואה חשבון בו נערכה ביקורת נתגלו 5 צ'קים לא רשומים בסך 3,000 שקל. רואה החשבון בתגובה: "לא הספקתי לרשום".

   לקריאה נוספת:
   בלי לעבוד קשה בחג: כמה עולה ארוחה מוכנה לראש השנה
   חובה לעבוד בערב חג? מדריך זכויות עובדים לתקופת חגים
   בלי משכורת, עם אפס תנאים: כך מנוצלים בני הנוער בחופש הגדול

   בביקורת נוספת שנערכה בחנות פירות וירקות נמצא כי בעליה כלל לא מנהל ספרים ואין לו תיק ברשות המסים. בעל החנות: "אני בודק אם משתלם לי לפתוח תיק". בחנות תכשיטים נמצאו מספר צ'קים בסכום כולל של כ-3,500 שלא נרשמו בספרי העסק. בעל החנות טען: "לא ידעתי". במשרדו של עורך דין נמצא צ'ק בסך של כ-15 אלף שקל בתוך מעטפת הפקדה בבנק. עורך הדין הסביר: "דעתי הוסחה". במרפאה של רופא שיניים נמצאו שני צ'קים בסכום של 2,900 שקל. כאשר בדקו המבקרים את הקבלות הם מצאו כי רק על 2,000 שקל יצאה קבלה. הרופא הסביר: "מכיוון שהלקוחה התכוונה להחליף את הצ'קים לא רשמתי".