וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בקשה לייצוגית ב-40 מיליון שקל: אל על גבתה דמי ביטול שלא כדין

18.10.2017 / 14:20

הבקשה הוגשה על ידי המועצה לצרכנות בשם כלל לקוחות החברה שרכשו כרטיס עד ה-29 ביולי 2013. לפי הבקשה גבתה אל על תשלום על ביטול או שינוי כרטיסי טיסה בניגוד לתקנות

מטוס בואינג 747-400 של אל על בשדה התעופה בן גוריון. David Silverman, GettyImages
מטוס אל על/GettyImages, David Silverman

המועצה לצרכנות הגישה השבוע לבית המשפט המחוזי בלוד בקשה לאישור תביעה ייצוגית על נגד חברת התעופה אל על. במסגרת הבקשה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין אבנר כהן ועדו עינת ממשרד כהן וילצ'יק ושות', נטען כי אל על פגעה באופן מתמשך בצרכנים רבים כשהפרה את הוראות תקנות רישוי שירותי התעופה, תוך גרימת נזק לקהל לקוחותיה שחויבו לחינם בדמי ביטול או הסבה של כרטיסי טיסה שלא כחוק.

על פי הבקשה, אל על פעלה שלא כדין ובניגוד לתקנות בכל פעם שבה ביקש לקוח לבצע שינוי בתנאי כרטיס הטיסה וחויב בדמי ביטול או שינוי. תקנות שירותי התעופה אוסרות על חברות תעופה המפעילות קווים סדירים לציין תנאים מגבילים על גבי כרטיסי הטיסה אותן הן משווקות, אלא אם ניתן לכך אישור מראש ובכתב על ידי ראש מנהל התעופה האזרחית במשרד התחבורה. במסגרת הבקשה צוין כי בבדיקה שנעשתה מול משרד התחבורה על פי חוק חופש המידע התברר כי מעולם לא ניתן אישור שכזה לחברת אל על.

התביעה הוגשה, בהתאם, בשם כל לקוחות אל על שרכשו כרטיסי טיסה עד לתאריך ה-29 ביולי 2013 ושמסיבות שונות, לא ניצלו את כרטיס הטיסה שרכשו, או לחילופין ביקשו לעשות שינוי כל שהוא בכרטיסי הטיסה ובשל כך חויבו בקנס, דמי ביטול או דמי הסבה. מדובר בקבוצה של עשרות אלפי נפגעים ובסכום אשר במסגרת הבקשה הוערך באומדן ראשוני של מעל 40 מיליון דולר. המועצה צירפה לבקשתה שלל דוגמאות של לקוחות צרכנים אשר פנו למועצה לאחר שחויבו בדמי הסבה או ביטול.

ג'וש גולדשמיד, מנכ"ל המועצה לצרכנות אמר כי "המועצה תעמוד על זכויות הצרכנים שנפגעו על ידי אל על, כפי שהיא עומדת על זכויותיהם של צרכנים רבים אשר פונים אליה מדי יום ביומו, ומייצגת אותם מול החברות השונות, גדולות כקטנות, וכן בכנסת, בבתי המשפט ומול הרגולטורים השונים. כארגון הצרכנים היציג במדינת ישראל, המועצה לא תהסס לבחון הגשת תביעות יצוגיות בכל מקום בו הדבר נדרש וראוי, וכן תמשיך לבחון לבקשת בתי המשפט הסדרי פשרה בתביעות יצוגיות שונות בכדי לוודא שהינם ראויים ושומרים על זכויות הצרכנים וכן מרתיעים מפני עוולות נוספות".

מחברת אל על נמסר בתגובה: "החברה לומדת את הבקשה ותגיש תגובתה כנדרש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully