פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   עוד ריקול בעקבות סלמונלה: "טחינה מלאה גליל" יורדת מהמדפים

   חברת גליל מוצרי מכוורת הודיעה כי בבדיקה שגרתית עלה חשד להימצאות חיידק הסלמנולה במוצר שתאריך התוקף שלו עד פברואר 2020. במשרד הבריאות קוראים לצרכנים להחזיר את המוצר למקום הקנייה לצורך קבלת זיכוי

   טחינה, שומשום, סידן, וואלה בריאות (ShutterStock)
   ריקול לטחינת "הגליל" (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   עוד ריקול למוצר פופולרי בעקבות הימצאות חיידק סלמונלה: חברת גליל מוצרי מכוורת הודיעה היום (ראשון) כי היא אוספת את הטחינה המלאה שהיא משווקת מהמדפים. מדובר במוצר הנקרא "טחינה מלאה גליל".

   בהודעה מסרה החברה כי "כחלק מתהליך מתמיד של בקרת איכות קפדנית שאנו עורכים למוצרים אותם אנו משווקים, ערכנו בדיקה יזומה לטחינה מלאה המיוצרת על ידי חברת אמבסל בית מסחר, גונדר אתיופיה, המיובאת על ידי הורביץ סחר ושיווק ומשווקת על ידי מכוורת גליל בצנצנות המכילות 380 גרם (ברקוד: 7290000411682) ו 720 גרם (ברקוד: 7290000411699)".

   ממצאי הבדיקה מצביעים על חשד להימצאות סלמונלה במוצר, שתאריך התוקף שלו "עדיף להשתמש לפני 02/2020" בלבד. "כמשנה זהירות אנו אוספים מהמדפים את המוצר מכל תאריכי פג תוקף עד וכולל 02/2020", נמסר.

   במשרד הבריאות קוראים לציבור שרכש את המוצר שלא לצרוך אותו - ולהחזירו למקום הקנייה לצורך קבלת זיכוי.

   לקריאה נוספת:
   בעיצומו של חודש הקניות: פריצה למרכז הסחר המקוון של דואר ישראל
   סוכן כפול: לטובת מי פועל סוכן הביטוח שלך?
   שבוע היזמות: 62% מהאשראי הבנקאי בישראל - לעסקים קטנים

   בתוך כך, חברת האחים חמוי בע"מ הודיעה כי בעקבות בדיקה אשר נערכה על ידי שירות המזון - נמצא חשד להימצאות חיידק מסוג ליסטריה מונוציטוגנס במוצר הקפוא "גרעיני תירס" של המותג "המובחרים שבקפואים", בשקיות פלסטיק שתכולתן 1 ק"ג / 2.5 ק"ג מתאריך תפוגה 25.9.19.

   כמשנה זהירות ואף על פי שהנחיות צריכת המוצר הן הרתחה לפני צריכתו, הציבור מתבקש שלא לצרוך את המוצר ולהחזירו אל הנקודות מהן נרכש.

   חיידק הליסטריה הוא חיידק העלול לגרום לתחלואה באוכלוסיות רגישות כגון ילדים, קשישים ובעלי מערכת חיסונית מוחלשת וכן לגרום להפלות בנשים הרות. החברה פועלת לאיסוף המוצר מהמדפים