וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות המסים: הקלות להורים לילדים בעלי מוגבלויות

19.11.2017 / 11:04

הורים לילדים המוגדרים נטולי יכולת, שיבקשו לקבל את ההטבה המגיעה להם במס הכנסה, לא יידרשו יותר להציג תעודה רפואית - ויוכלו לקבל את ההטבה ישירות דרך המעסיק

הורים ושני ילדים מטיילים. ShutterStock
הורים/ShutterStock

רשות המסים הודיעה הבוקר (ראשון) כי תהליך קבלת נקודות זיכוי להורים לילדים המוגדרים כילדים נטולי יכולת יהפוך לפשוט יותר וההורים לא יידרשו להציג תעודה רפואית על מנת לקבל את ההטבה. בנוסף ניתן יהיה לקבל את נקודות זיכוי הללו ישירות מהמעסיק ללא צורך להגיע למשרדי מס הכנסה.

לפי סעיף 45 לפקודה, הורה לילד משותק, עיוור או עם מוגבלות שכלית-התפתחותית זכאי לשתי נקודות זיכוי בעבורו. עד כה, כדי לקבל את ההטבה נדרשו ההורים, בין השאר, לפנות למשרדי מס הכנסה, למלא טופס בקשה לזיכוי ממס בגין ילד נטול יכולת ולצרף תעודה רפואית חתומה על ידי רופא מתחום המחלה שבגינה מבוקשת ההטבה. ההורים חויבו לפנות לרופא הרלוונטי אחת למספר חודשים או שנים בהתאם לקביעתו.

צוותים למיצוי זכויות האזרח להטבות מס ולשיפור השירות בתיאומי המס שמונו על ידי מנהל רשות המסים המליצו לפשט את ההליך ולהמיר את הדרישה לתעודה רפואית באישור לגמלת ילד נכה מביטוח לאומי. עוד הוצע לאפשר למעסיקים לתת להורים את נקודות הזיכוי תוך הצגת האישור מביטוח לאומי והצהרה כי רק אחד ההורים מקבל אותן וכי לילד אין הכנסות בשנת המס.

ההקלות בהליך מתאפשרות לאחר חתימת שר האוצר, משה כחלון, על תיקון לתקנות מס הכנסה (זיכוי בעד נטול יכולת וזיכוי בעד הוצאות בשל החזקת קרוב במוסד), התשנ"ו -1996. לצורך יישום ההקלה יצרה הרשות ממשקי עבודה מול ביטוח לאומי לקבלת מידע לגבי גמלאות ילדים נכים המשולמות על ידו, ביצעה עדכונים מחשוביים תפעוליים, עדכנה את טופס 101 שיכלול סעיף להורה לילד נטול יכולת שטרם מלאו לו 19 ובעבורו משולמת גמלת ילד נכה וכן הצהרה שבן הזוג אינו מקבל את הנקודות ולילד אין הכנסה בשנת המס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully