פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אלון גל מייעץ לישראלי שירד לארה"ב: תמשיך לעבוד בחו"ל

   המאמן האישי מגיע לוואלה! עסקים: בכל סוף שבוע ייעץ גל בתחומי חיים שמעסיקים כל אחד מאיתנו. השבוע - איש עסקים ישראלי שקורס בין המשפחה לעסק שהקים בארה"ב

   אלון גל מייעץ לישראלי שירד לארה"ב: תמשיך לעבוד בחו"ל
   עריכת וידאו:ניר חן

   (בווידאו: דיווח מהבורסה בת"א למהדורה המרכזית של וואלה! NEWS)

   שינוי תעסוקתי או שינוי אישי ומשפחתי? הדילמה הזו עומדת בפני רבים מאיתנו. אחד המאזינים, ששוחח לאחרונה עם אלון גל בתוכניתו ב-103fm, שיתף בהתלבטות שלו. גל פישט לו את המצב וצירף את ההמלצה שלו לפתרון הסוגיה.

   "גרתי בארצות הברית לפני 10 שנים ופתחתי שם עסק", סיפר המאזין, "לפני 8 שנים חזרתי לארץ, התחתנתי והקמתי משפחה - ותוך כדי המשכתי לנהל את העסק ואת הלקוחות האמריקנים שלי מהארץ. העסק אמנם מצליח ומייצר לי הכנסה גבוהה בממוצע למשק הישראלי, אולם אני מרגיש שאני עובד כמכבה שריפות. לפני שהיו לי ילדים יכולתי לעבוד בלילה ולישון עד מאוחר, והיום זה קצת השתבש לי כי ב-19:00 בערב יש הכי הרבה עומס, וזוהי בדיוק השעה שאשתי צריכה אותי בבית עם הילדים".

   לדברי המאזין, "נוצר מצב שהלחצים עולים ואני לא מצליח לישון בלילות, ואף חטפתי התקף אפילפסיה. האופציות שנשארו לי הן לעבור עם האישה והילדים למגורים בארצות הברית לתקופה, לבצע שינוי מחשבתי ולפתוח את העסק שלי לישראלים - או להפוך להיות שכיר. מה עליי לעשות?".

   לקריאה נוספת:
   מחפשים עבודה בהייטק? האותיות הקטנות בחוזה שיעלו לכם ביוקר
   הסוף לחגיגת הטיפים: פסק הדין טוב או רע למלצרים? שאלות ותשובות
   2,300 שקל: נחשפה רשימת שיאני השי לחג בפסח השנה

   האזינו לתוכנית של אלון גל ב-103FM

   "אתה מספר לעצמך סיפורים"

   "אתה מספר לעצמך סיפורים", השיב לו גל, "אתה יודע היום שמה שהיה לא יכול עוד להימשך ומשהו חייב להשתנות. את 3 האפשרויות שהעלית תיארת לי באופן שונה. את הראשונה הצגת באופן נקי ומפורט, את האופציה השנייה תיארת בכעס ואת האופציה השלישית הצעת בהומור. אתה לא מתכוון להיות שכיר בארץ, לא מתאים לך לטפל בלקוחות בארץ - ולכן עליך לקחת את משפחתך לארצות הברית לכמה שנים. זו ההחלטה הנכונה ביותר עבורך ועבור משפחתך לפי התיאור שלך".

   גל הסביר למאזין את ההיגיון מאחורי ההצעה שלו. "עשית את הבחירות שלך - ולכל דבר יש מחיר. אנחנו נורא רוצים לבחור באפשרות שלא תדרוש מאיתנו לשלם מחיר כלשהו. זה לא ככה במציאות, לכל החלטה יש מחיר ואתה צריך לבחון איזה מחיר אתה מוכן לשלם ואיזה לא", אמר, "אתה לא יכול להמשיך להתקיים בסיטואציה הנוכחית עם עצמך".

   "לכן", הוסיף גל, "עליך לקבל החלטה ולעמוד מאחוריה. אל תשב על הגדר כי אתה חווה על בשרך את זה שכשיושבים על הגדר - משלמים את כל המחירים גם יחד. כל מה שתעשה כדי לשנות את מצבך היום יגרום לך לשיפור, כי כיום אתה פוגע ביחסים עם אשתך, בילדיך, ובלקוחותיך גם יחד. אלה החיים. הנתונים ברורים והבחירה בידך, בהצלחה".

   אלון גל - על קבוצת הפייסבוק עו"ד צמוד (Creative Commons)
   אלון גל (צילום: Creative Commons)