וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תנובה בהעלאת מחירים רוחבית: מוצרי חלב, סנפרוסט, מעדנות ומאמא עוף

עודכן לאחרונה: 1.5.2024 / 10:13

החברה תעלה מחירים בשיעור ממוצע של עד 10% בשורת קטגוריות משמעותיות: "עליית המחירים מידתית"

הפיקוח על מחירי המזון/דוברות מבקר המדינה

העלאות המחירים נמשכות, והפעם תנובה: ענקית המזון הודיעה על העלאת מחירים רוחבית שתכלול שורה ארוכה של קטגוריות.

לפי הודעת החברה, מחר יתייקרו מוצרי החלב המפוקחים בכ-4.5% בהתאם להחלטת משרד החקלאות, ואילו בהמשך החודש ב-16/5 יעלו מחיריהם של שורה ארוכה של מוצרים לא מפוקחים.

ההעלאות כוללות את מחירי מוצרי החלב הלא מפוקחים של תנובה שיעלו בשיעור ממוצע של 3.5%; מוצרי סנפרוסט יתקיירו בשיעור ממוצע של כ-4.5%; מוצרי מעדנות יתייקרו בשיעור ממוצע של כ-4.2%; מוצרי מאמא עוף יתייקרו בשיעור ממוצע של כ-9.8%; ומוצרי טירת צבי יתייקרו בשיעור ממוצע של כ-9.6%.

מדובר בהתייקרויות ממוצעות - כלומר חלק מהמוצרים יתייקרו בשיעור גבוה יותר מהממוצע ואחרים בשיעור נמוך יותר, והחברות נוהגות להציג ככה עליות מחיר על מנת לטשטש או להסתיר את העליות האמיתיות במוצרים ספציפיים.

תנובה מסרה כי "החברה סופגת מזה תקופה, וביתר שאת מאז תחילת המלחמה, את עליות התשומות ובהן חומרי הגלם. למרות הגידול המשמעותי בהוצאות, החברה עשתה כל מאמץ על מנת לעדכן את המחירים באופן מידתי". יש לציין כי חלק גדול מחומרי הגלם בעולם דווקא הוזלו ב-2023 ואף עלות היבוא הוזלה, אך מחירי המוצרים בישראל המשיכו לעלות.

מוצרי חלב עולים במחירים. Shutterstock, עיבוד תמונה
מוצרי חלב של תנובה. ההעלאה תכלול שורה ארוכה של קטגוריות/עיבוד תמונה, Shutterstock

אמש הודיעה החברה המרכזית (קוקה קולה ישראל) על התייקרות של מוצרים שונים, החל משתייה קלה ומים מינרלים, דרך בירות ועד למוצרי חלב בפיקוח ולא בפיקוח של חברת טרה שבבעלותה. התייקרויות המוצרים בפיקוח ייכנסו לתוקף מחר, והאחרים ב-19/5.

לפי הודעת החברה לקמעונאים, "בעקבות הודעת משרדי החקלאות והאוצר על עדכון מחיר מוצרי החלב המפוקחים , אנו מודיעים על עדכון מחירים בהתאם. המוצרים המפוקחים יעודכנו בשיעור של 4.48% והמוצרים הלא מפוקחים יעלו בשיעור ממוצע של 3.2%. מחירון מוצרים מפוקחים יכנס לתוקף החל מאספקות 1.5.2024, מחירון מוצרים לא מפוקחים יכנס לתוקף החל מאספקות 19.5.2024".

כך למשל פיוז טי, פריגת ונביעות יתייקרו ב-4.5, וכך גם בירות קרלסברג וגינס. בירות אחרות כמו ויינשטפן, 1664 ושקמה יתייקרו ב-2%.

בנוגע למוצרי החלב, מדובר בשורה ארוכה מאוד של מוצרים: גבינות לבנות, קוטג', גבינות צהובות, גבינות שמנת, שמנת מתוקה לסוגיה, חלב מועשר ומשקאות חלב, מעדני ילדים ומבוגרים, חמאה ועוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully