פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מבצע במרכז לגביית קנסות: שלמו את החובות ללא תשלומי הריבית

   מבצע של פעם ב-15 שנה: הריביות על פיגורים בתשלום החובות יבוטלו למשך ארבעה חודשים - מנובמבר 2016 עד פברואר 2017

   הזדמנות להקטין את היקף החובות למרכז לגביית קנסות: תזכיר חוק שהפיצה היום (רביעי) שרת המשפטים איילת שקד קובע שהמדינה תפחית תוספות הפיגור על חובות בהוצאה לפועל. בתזכיר נקבעה הנחה של לא פחות מ-40% מגובה החוב העדכני (בלי פגיעה בקרן החוב). ההפחתה תתבצע במשך 120 יום, מנובמבר 2016 עד לפברואר 2017. הפעם האחרונה שנעשה מבצע דומה היה בשנת 2001.

   לקריאה נוספת:

   המבקר: ההוצאה לפועל גבתה מיליארדים בריבית לא חוקית
   כמה מס יצטרך לשלם שחקן הפוקר המיליונר מחולון?
   שני מהנדסים יצאו לדרך: מי ירוויח את השכר הגבוה ביותר?

   בדברי ההסבר לתזכיר החוק צוין כי מבצעי גביה שנעשו ברשות האכיפה והגביה מעת הקמתה הראו כי כאשר תוספות וריביות שהתווספו על קרן החוב מופחתות, חייבים מזדרזים לסלק את חובם. עם זאת, מטבע הדברים מבצעים כאלו אינם תכופים, שכן ככלל רצוי למעט מחריגה מהשיעורים הקבועים בחוק. לאור העובדה שחלף זמן רב מאז מבצע תשלום הקנסות הקודם, וכיום ישנם חייבים רבים אשר מבצע כאמור יוכל לתמרץ אותם לשלם את חובותיהם, מוצע כי תתבצע לתקופה קצובה הפחתה בתוספת הפיגור שהתווספה על הקנס.

   שרת המשפטים, איילת שקד אמרה כי "טיפול בחובות צריך להיעשות בצורה היעילה ביותר- חייבים זוכים להנחה משמעותית, ולא קורסים תחת נטל החובות והריביות הבלתי נגמרות, והמדינה מקבלת את הכספים המגיעים לה, כך שכל הצדדים יוצאים נשכרים. מדובר בהמשך ישיר למהלך שהובלתי במתן הפטר לחייבים בהוצאה לפועל. אמשיך לדאוג לאזרחים, תוך כדי תביעה למילוי חובותם".

   איילת שקד שרת המשפטים (קובי אליהו)
   כולם יוצאים מורווחים. איילת שקד (צילום: קובי אליהו)

   לדברי מנהל רשות האכיפה והגבייה, תומר מוסקוביץ, ממהלך שכזה יצאו נשכרים הן החייבים אשר יוכלו לשלם בתקופת תוקפה של הוראת השעה את חובותיהם תוך הפחתה בנטל תוספת הפיגור שהתווספה, והן קופת המדינה, שכן צפוי כי בתקופת תוקפה של הוראת השעה, ישולמו חובות שלא שולמו עד כה ושמאמצי הגבייה לגביהם לא נשאו פרי.