אפליה בפרדס כץ? ילדי גנים ממלכתיים לא קיבלו ארוחה חמה

מתחילת שנת הלימודים ילדי הגנים בשכונת פרדס כץ בבני ברק לא קיבלו ארוחת צהריים חמה, להורים נמסר כי הבעיה בטיפול ואין צפי לפתרון. עיריית בני ברק: "המצב נוצר בגלל בעיה משפטית ", משרד החינוך מתחייב: "הילדים יקבלו ארוחה עוד היום"

  • גני ילדים
  • פרדס כץ
השלט על שער הגן

"אין היום ארוחת צהריים חמה, עד להודעה חדשה" זה השלט שמקבל את פניהם של ילדי גן 217, גן ממלכתי דתי המכונה "גן איריס" בשכונת פרדס כץ בבני ברק כבר 5 ימים. ההורים מספרים שמתחילת השנה ילדי הגן שנמצאים במסגרת עד השעה 16:00, במסגרת "יום חינוך ארוך" לא מקבלים ארוחה חמה במהלך היום ונאלצים לאכול כריכים לצהריים כפי שאכלו גם בבוקר.

עוד בוואלה! NEWS

מתכוננים ללמידה מהבית - כך תקנו לילד מחשב בהכי זול שיש

בשיתוף וואלה!שופס
לכתבה המלאה

"החלטתי להוציא את הילד שלי מהגן יום אחד בשעה מוקדמת יותר ולפספס עבודה, כי רציתי לדאוג לו שיאכל משהו חם ולא רק לחם יבש מהבוקר", מספרת אמא לילד בגן, "אבל אין לי אפשרות להוציא אותו בצהריים בכל יום בגלל אילוצי העבודה, וכשאני חושבת על הילד שלי אוכל כל היום כריכים הלב שלי נקרע".

בעיה זהה קיימת גם בגן ממלכתי מספר 111 המכונה "גן אנג'לה" בשכונה: "דיברנו עם מחלקת החינוך של העירייה, עם המפקחת על הגנים מטעם משרד החינוך, כולם הפנו אותנו ללשכת ראש העיר – העניין בטיפולו", זועמים ההורים. "אחרי שרצנו ללשכתו, נאמר לנו שהעניין בבדיקה ובטיפול ואין להם צפי מתי תיפטר הבעיה".

מדובר בשכונה עם אוכלוסייה במצב סוציו אקונומי מעורב. "יש בגן שלנו הורים מעוטי יכולת, שארוחה חמה בגן היא הארוחה היחידה שהם מקבלים ביום, וצר לי מאוד שאלה פני העיר שלנו", אומרת אחת האימהות.

ההורים הבחינו בכך שבגן הסמוך (מסגרת חינוך חרדית) נושא ההזנה של הילדים מתנהל כהלכה, לפי קרטוני הקייטרינג הריקים שעמדו בחוץ בסוף יום הלימודים. ההורים מתקשים שלא להשוות את התנאים של ילדיהם לעומת התנאים של ילדי המסגרות החרדיות בעיר – וטוענים שהם חווים אפלייה.

קרטוני הקייטרינג מהגן הסמוך

"אצלנו בעירייה יש סדר עדיפויות ברור. קודם החרדים, אחר כך אולי ממלכתי דתי, ואם נשאר עוד משהו אז החילוניים מקבלים. וזה לא רק בנושא ההזנה. אם נסתכל על שני גני שעשועים בשכונה – אז באזור שלנו יש מגרש מוזנח עם חול וצואת חתולים ובאזורים החרדיים יש גנים חדשים ששופצו לאחרונה".

גני השעשועים

"האזור שלנו בשכונה מאוד מוזנח, ואנחנו מבקשים מהעירייה לפחות את הסביבה של גני הילדים לנקות ולסדר".

הזנחה בסביבת הגן

מעיריית בני ברק נמסר כי בעיית ההזנה נוצרה בשל עיכוב משפטי בלתי צפוי לגבי הזכייה באספקת הארוחות לגני יום לימודים ארוך. לפי המחלקה המשפטית, הפתרון לבעיה זו צפוי להימצא בימים הקרובים. ממשרד החינוך נמסר כי הבעיה תיפתר בשעות הקרובות והתלמידים יקבלו ארוחה חמה עוד היום.

יש לציין שלמרות הודעת משרד החינוך עד לשעה זו לא התקבלו ארוחות בגנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully