פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מעלימים בגדול: נחשפה רשת להפצת חשבוניות פיקטיביות ב-3 מיליארד שקל

   המשטרה עצרה 15 חשודים בהפצת חשבוניות מס פיקטיביות. על פי החשד קבוצה הפיצה חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-3.5 מיליארד שקל שהיקף המע"מ הגלום בהן נאמד ב-550 מיליון שקל

   אילוסטרציה לוגו רשות המיסים אזיקים (שאטרסטרוק, אתר רשמי של רשות המיסים) (ShutterStock)
   (תצלום: ShutterStock)

   15 חשודים בהפצת חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף חסר תקדים של כ-3.5 מיליארד שקל, נעצרו הבוקר. עם החשודים נמנים עורכי דין ורואי חשבון. צוות חקירה משותף לרשות המסים ולמשטרה כלל חוקרים מחקירות מכס ומע"מ באר שבע, יחידת יהלום, חקירות מכס ומע"מ ת"א ברשות המסים וימ"ר מרכז במשטרת ישראל.

   לקריאה נוספת:
   אף מילה על רגשות: המחיר הכלכלי של בגידה בבן הזוג
   חברת דואר ישראל משתמשת באמצעים שלא התקדמו מהמאה הקודמת
   מדד חברתי כלכלי של ערי ישראל: ירושלים ראשונה מהסוף

   לפי החשד, בין השנים 2016-2012 נוהלה בצורה מתוחכמת ושיטתית פעילות עבריינית תוך ביצוע עבירות כלכליות רבות בהן: הפצת אלפי חשבוניות פיקטיביות בתחום השמירה, כוח אדם, עבודות בנייה וכן עבירות של הלבנת הון, קבלת מסמך במרמה ועוד. החשוד המרכזי ו"הרוח החיה" מאחורי ההתארגנות הוא תושב אשקלון בן 43.

   הפעילות הפלילית נעשתה, לפי החשד, בעזרת הקמתן של עשרות חברות קש, כמו גם יצירת תשתית תאגידית כוזבת על ידי "גניבת זהות" של חברות פעילות. לאחר הקמת "חברות הקש", יצרו חברי הרשת וראשי ה"סניפים" שלה ברחבי הארץ קשר עם מאות רוכשי חשבוניות מס פיקטיביות.

   רוכשי החשבוניות הגדילו באופן פיקטיבי את הוצאותיהם ונהנו מתשלומי מע"מ מופחתים באמצעות החשבוניות המזויפות. עוד עלה החשד, כי התשלום שהעבירו בתי העסק הפעילים כביכול תמורת ההוצאות שלהם והחשבונית, נמסרו כהמחאה לצ'יינג'ים והכסף חזר במזומן לעסק הפעיל בניכוי עמלה לצ'יינג'. על פי החשד הקבוצה הפיצה חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-3.5 מיליארד שקל שהיקף המע"מ הגלום בהן נאמד בכ-550 מיליון שקל.

   ארבעה מהחשודים יובאו היום ב-16:00 לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. כל שאר החשודים יובאו לדיון בהארכת מעצרם מחר בבוקר.