וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טבע ממשיכה בהתייעלות; הערכות: 300-350 עובדים יפוטרו

23.7.2017 / 12:55

ענקית התרופות, שמעסיקה כ-7,000 עובדים, מיישמת שלב נוסף ברה-ארגון: "נוכח המציאות העסקית המורכבת עמה מתמודדת תעשיית הפארמה כולה, וטבע בפרט, טבע מיישמת בשנים האחרונות תוכנית גלובלית למיקוד עסקי". ההסתדרות: "לא נסכים למהלך חד צדדי"

מפעל טבע בפתח תקווה. ניב אהרונסון
חברת טבע/ניב אהרונסון

ענקית התרופות טבע הודיעה היום (ראשון) על יישום שלב נוסף בתהליך הרה-ארגון והמיקוד העסקי בישראל, שמטרתו לחזק את התחרותיות של אתריה בארץ תוך ביצור מעמדם ומרכזיותם גם בעתיד.

כפועל יוצא, החברה מתחילה בתהליכי היוועצות מול ההסתדרות והוועדים של אתר כפר סבא וטבע טק, באשר לבחינת סיום העסקתם של מנהלים ועובדים בשני אתרים אלה, במהלך החודשים הקרובים. כיום מעסיקה טבע כ-7,000 עובדים בישראל, הפרוסים באתרי החברה מצפון ועד הנגב. על פי ההערכות, 300-350 עובדים יפוטרו.

בחברת טבע מציינים כי "נוכח המציאות העסקית המורכבת עמה מתמודדת תעשיית הפארמה כולה, וטבע בפרט, טבע מיישמת בשנים האחרונות תוכנית גלובלית לרה-ארגון ומיקוד עסקי - לאורכה ולרוחבה של החברה. חלקים נרחבים מתוכנית זו כבר הושלמו במרבית המדינות בהן טבע פועלת".

לפיכך, מסבירים בחברה כי בטרם פנתה ליישום שלב זה בתוכנית, היא קידמה מספר רב של מהלכי רה-ארגון ומיקוד עסקי בישראל. בין היתר הוגבר המיקוד במוצרים מורכבים בעלי רף טכנולוגי גבוה, בהם יש לאתרים בישראל יתרון תחרותי על פני אתרי ייצור בשווקים אחרים, תוך שטבע מאמצת בישראל טכנולוגיות חדשות בתחומים, כגון משאפים, מוצרים סטריליים וביולוגיים.

ההסתדרות: "לא נסכים למהלך חד צדדי של פיטורים"

עוד נמסר כי "החברה השקיעה רבות בתשתיות על מנת שאתרי טבע בישראל יוכלו להיות חלק משמעותי מייצור מוצרי הדגל העתידיים של החברה, ובפרט מוצרים בתחום המיגרנה ומערכת העצבים המרכזית; הוטמעה בהצלחה מתודולוגיית מצוינות תפעולית לשיפור פריון העבודה בכל האתרים של טבע בישראל, כדי לחזק את כושר התחרות שלהם; אוחדו פונקציות וצמצמו כפילויות - ובפרט במטה החברה בפתח תקווה, כולל בדרג המנהלים; והחברה הציעה תוכניות פרישה מרצון אטרקטיביות במספר אתרים בישראל".

בחברה מציינים כי התהליך מתנהל תוך קיום הליך היוועצות פתוח ושקוף עם ההסתדרות והוועדים. "טבע מבצעת תהליך מורכב זה בכובד ראש, תוך שהיא דואגת לניהולו ברגישות המרבית ובליווי שוטף של מנהלי החברה המקיימים ערוץ תקשורת פתוח עם כל עובד ועובד על מנת להבטיח התנהלות הוגנת ומכבדת", לשון ההודעה.

בחברה מבהירים כי "תוך מחויבות מתמשכת לעובדיה, והבנת האתגר שבמציאת מסגרת תעסוקתית חלופית, קל וחומר בדרום הארץ, תעניק החברה לעובדים שהעסקתם תסתיים חבילות ותנאים מהמיטיבים במשק. בנוסף, יינתן להם ליווי אישי, הכולל ייעוץ במהלך תהליך סיום ההעסקה, סדנאות והכשרות מקצועיות, כמו גם שירותי השמה, שיסייעו להם לאתר חלופות הולמות במטרה ליצור המשכיות תעסוקתית".

"ישראל, והנגב בפרט, חשובים לטבע, ופעילותנו כאן תמשיך להוות נדבך משמעותי לחברה גם בעתיד. יחד עם זאת, אנו מחויבים לעשות כל הנדרש על מנת להבטיח שאתרינו בישראל יהיו תחרותיים, יעילים ובעלי אופק עסקי בר-קיימא. טבע תמשיך להשקיע בישראל - ובאתרי הייצור בפרט - בפעילויות אשר מחזקות את היכולת התחרותית שלנו ברמה הגלובלית", אמר היום פרופ' יצחק פטרבורג, נשיא ומנכ"ל זמני של טבע.

לדבריו, "בישראל ממוקם מרכז הייצור הגדול ביותר של טבע, האחראי על ייצור מוצרים אסטרטגיים לחברה בהווה ובעתיד. בשנים האחרונות השקענו משאבים רבים במיצובו של אתר כפר סבא כאחד מאתרי ההשקות המשמעותיים של החברה, בו מתוכננות כ-350 השקות בחמש השנים הקרובות. כמו כן, נמשיך להשקיע בתשתיות, בפיתוח ובצבירת הידע הנדרש לקראת ייצור בתחומי הליבה העתידיים של טבע. אתר טבע-טק ימשיך להוות מרכז מצוינות, מבין כל מפעלי הכימיה שלנו ברחבי העולם, לייצור חומרי גלם פעילים", הוסיף דוד לוסטיג , סמנכ"ל בכיר ומנהל התפעול של טבע בישראל.

בהמשך להודעת חברת טבע, דובר ההסתדרות יניב לוי מסר בתגובה: "לא נסכים לשום מהלך חד צדדי שבו יפוטרו עובדים בחברת טבע. אנו מצפים מהנהלת החברה לנהוג באחריות ולא להכניס את מפעלי טבע בישראל לשורה של מאבקים שיביאו לסחרור מערכת יחסי העבודה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully