פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מכס אשדוד סיכל הברחת 10,000 ברזים מזויפים

   בעקבות פניית חברת חמת שטענה כי ברזים מזויפים רבים, הנושאים את שם החברה, מיובאים לארץ - ריכזו במכס מאמצים מודיעיניים ותפסו 2 מכולות מלאות בברזים המזויפים

   ברז מזוייף של חמת (יח"צ , מכס אשדוד)
   הברזים המזויפים (צילום: מכס אשדוד)

   עובדי מכס אשדוד סיכלו לאחרונה ניסיון הברחה של כ-10,000 ברזים מזויפים תחת מותג חברת הברזים חמת. הסיכול המוצלח הגיע לאחר שלפני מספר שבועות פנתה החברה אל מכס אשדוד וטענה כי ישנן אינדיקציות שעשרות אלפי ברזי חמת מזויפים מיובאים לארץ ומצורפים אליהם תעודות אחריות מזויפות.

   החברה טענה כי הדבר פוגע בצורה קשה בחברה ואף עלול להוביל לפיטורי עובדים ממפעל החברה בארץ. לאור הפנייה הוחלט במכס אשדוד לרכז מאמץ מודיעיני בעניין ולהיעזר במערכת הפרופיילינג של המכס. לפני מספר ימים המאמצים העלו פרי ושתי מכולות שבתוכן כ-10,000 ברזים מזויפים ותעודות אחריות מזויפות. הסחורה נתפסה והחלה חקירה בעניין.

   רועי רגרמן, מנכ"ל קבוצת חמת מסר בתגובה: "אנו עדים בתקופה האחרונה לתופעה מדאיגה של יבוא ברזים מזויפים, הנושאים כביכול את שמה של חברת חמת. בעקבות זאת, פתחנו בחקירת הנושא, הן באופן עצמאי והן בשיתוף פעולה עם רשויות המכס, ובימים אלה נתפסה, כאמור, סחורה מזויפת בהיקפים משמעותיים".

   הוא הוסיף כי "חברת חמת תמשיך לפעול במלוא העוצמה ובחומרה נגד כל גורם שינסה לזייף את מוצרי החברה, וזאת תוך הסתייעות בכל האמצעים העומדים לרשותנו - ועד למיגורה המוחלט של התופעה. נבקש להדגיש כי צרכנים שירכשו ברזים מזויפים לא יוכלו לקבל, לצערנו, שירות מחברת חמת. בהזדמנות זו נבקש להודות למכס אשדוד על שיתוף פעולה הדוק ומוצלח לאורך כל תהליך החקירה".

   לקריאה נוספת:
   רעיון טוב זה לא הכול: כך תדאגו שהחזון שלכם יהפוך לעסק מצליח
   עוד ריקול בעקבות סלמונלה: "טחינה מלאה גליל" יורדת מהמדפים
   כמה בזבזו הישראלים ביום הרווקים הסיני?

   ברז מזוייף של חמת (יח"צ , מכס אשדוד)
   אריזת הברזים המזויפים (צילום: מכס אשדוד)