וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נחתם הסכם שישפר את תנאי השכר של מאות עובדי המלונות

14.11.2017 / 12:25

נציגי התאחדות המלונות, נציגי העובדים וההסתדרות חתמו על הסכם ענפי במסגרתו יקבלו העובדים תוספת של 7.25% לשכרם ומענק נוסף, תשונה שיטת חישוב תוספת הוותק ויוגדלו ההפרשות לקרן הרווחה

חתימת הסכם ענפי ענף המלונות. יהודה שגב דוברות ההסתדרות,
מעמד חתימת ההסכם/יהודה שגב דוברות ההסתדרות

לאחר תקופת הידברות ממושכת, חתמו הבוקר (שלישי) נציגי התאחדות המלונות, עובדי המלונות וההסתדרות על הסכם קיבוצי ענפי חדש, המשפר משמעותית את תנאי העסקתם של כ-40 אלף העובדים בכ-400 בתי מלון ובתי הארחה בישראל. ההסכם יחול למשך ארבע שנים והוא ישפיע על כלל עובדי הענף, בהם חדרנים ועובדי ניקיון, אנשי תחזוקה ולוגיסטיקה, עובדים אדמיניסטרטיביים, עובדים בתחום המזון ועוד.

בהסכם החדש נקבע כי במהלך שנות ההסכם, ייהנו עובדי הענף מתוספת שכר שתגיע ל-7.25% ותחולק בשלוש פעימות (2.25%, 2.5% ו-2.5%). לצד זאת יקבלו העובדים מענק בגובה 26% משכר היסוד, כלומר תשלום בגובה של כ-1,000 שקל לפחות. מענק זה יתקבל עבור התקופה שבין ינואר לאוקטובר 2017 לעובדים אשר צברו ותק של 30 חודשים ב-1 בינואר 2017.

בנוסף קובע ההסכם כי יחול שינוי בתוספת הוותק הנהוגה בענף, כך שהיא תיטיב עם העובדים הוותיקים יותר. עד כה תוספת הוותק שקיבל עובד לאחר כל שנה הייתה שקלית ועמדה על 35-45 שקל. עתה, התוספת תגדל ותחושב באופן אחוזי, כך שגובהה יעמוד על 40-80 שקל לכל שנה. בנוסף לכך, ההסכם מפחית משעה וחצי לשעה את ניכוי זמן ההפסקות מהעובדים.

עוד קובע ההסכם כי תגדל ההפרשה של העובדים לקרן הרווחה המשותפת להסתדרות ולהתאחדות המלונות, אשר כספיה מוקדשים לארגון פעילויות רווחה לטובת העובדים ולהוצאת עובדים במקצועות השוחקים לפרישה מוקדמת. כמו כן, שונה הסדר הגבייה לקרן ההדרכות המקצועיות לעובדי הענף, אשר מנוהלת על ידי ההסתדרות. קרן זו אמונה בין היתר על השתלמויות וקורסים להגברת איכות השירות והפריון של העובדים, בתחומים רבים הקשורים לענף.

עוד בעסקים

משרד הכלכלה: אלה הרשתות שימכרו גבינה צהובה מוזלת ב-2018

לכתבה המלאה
חתימת הסכם ענפי ענף המלונות. יהודה שגב דוברות ההסתדרות,
תוספת הוותק תגדל ותחושב באופן אחוזי. אמיר חייק ואבי ניסנקורן בעת חתימת ההסכם/יהודה שגב דוברות ההסתדרות

"בשורה גדולה לכל עשרות אלפי עובדי ענף המלונות"

"מדובר בהסכם מאוזן המיטיב עם העובדים תוך אחריות מלאה למעסיקים בבתי המלון הקטנים והגדולים כאחד"

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר במעמד טקס החתימה על ההסכם כי "לענף המלונות, אשר אמון על אירוח תיירות הפנים והחוץ, תפקיד מפתח בחיזוק ובהתפתחות המשק הישראלי. אני מברך את כלל עובדי הענף על ההסכם אשר נותן מענה לסוגיות הייחודיות לו ומביא לשיפור משמעותי בתנאי העסקתם תוך הבטחת תגמול ראוי על עבודתם המסורה. אני מודה לנציגי עובדי הענף על כך שהפגינו בגרות ונחישות לאורך המו"מ, ושולח ברכת יישר כוח גם ליו"ר האיגוד פרדי כהן, לנשיא התאחדות המלונות בישראל אמיר חייק ולכל הגורמים אשר עמלו על הוצאת ההסכם לפועל".

נשיא התאחדות המלונות, רו"ח אמיר חייק, ציין כי "אני מברך על ההסכם שנחתם לאחר עבודה מאומצת של הצוותים המקצועיים משני הצדדים. מדובר בהסכם מאוזן המיטיב עם העובדים תוך אחריות מלאה למעסיקים בבתי המלון הקטנים והגדולים כאחד. אני מודה ליו"ר ההסתדרות ולנציגיו וכן לצוות המו"מ בראשותו של שמעון לוי, יו"ר ועדת העבודה ויואב בכר, סמנכ"ל ההתאחדות ומבקש לציין את יחסי העבודה התקינים בענף תוך תקווה שההסכם יתרום גם לגיוס עובדים חדשים שיראו במלונאות קריירה לטווח ארוך".

שר התיירות, יריב לוין, אמר כי "ההסכם הקיבוצי שנחתם בין ההסתדרות והתאחדות המלונות הוא ברכה גדולה לענף התיירות. אני מברך את הצדדים שעבדו על גיבוש ההסכם והביאו למעמד החתימה. העובדים הם הנכס החשוב ביותר לענף ושיפור תנאי העסקתם הוא צעד חשוב וחיוני".

יו"ר איגוד עובדי המלונות, כימיה, שמירה וניקיון, פרדי כהן, הוסיף כי "לאחר מו"מ ממושך הבאנו בשורה גדולה לכל עשרות אלפי עובדי ענף המלונות, בדמות הסכם הכולל בין היתר העלאת שכר קבועה, מענק, שכר מינימום מוגדל ושיפור תנאי הרווחה והיכולות המקצועיות של העובדים. העובדים יתוגמלו באופן מכובד בהתאם לתנאי העסקתם הייחודיים הכוללים לא פעם עבודה מעבר לשעות נורמטיביות. אני מודה לאנשי התאחדות המלונות, לנציגי העובדים ולעובדי האיגוד וההסתדרות אשר עשו לילות כימים למען הצלחת ההסכם והבאתו לקו הסיום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully