פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מנהל רשות המסים לשעבר: "האוצר רוצה לראות אם ההוזלה תגיע לכיסי האזרחים"

   מנהל רשות המסים לשעבר, דורון ארבלי, דיבר במהדורה המרכזית של וואלה! NEWS על הכרזת שר האוצר להפחית מכסים בהיקף 800 מיליון שקל. "צריך לזכור שתמיד יש גם חוב להחזיר. שר האוצר הצהיר שחלק מהעודף יילך להחזרת החוב הלאומי וחלק יחזור לאזרחים"

   מנהל רשות המסים לשעבר: "האוצר רוצה לראות אם ההוזלה תגיע לכיסי האזרחים"
   צילום: רוני כנפו, אבי כהן

   (בווידאו: מנהל רשות המסים לשעבר, דורון ארבלי, במהדורה המרכזית של וואלה! NEWS)

   מנהל רשות המסים לשעבר, דורון ארבלי, מגיב במהדורה המרכזית של וואלה! NEWS על ההכרזה מהיום (שני) של שר האוצר, משה כחלון, על הפחתת מסי קנייה ומכסים בהיקף 800 מיליון שקל על שורה של מוצרי צריכה.

   "אני חושב שמדובר בצעד מבורך שיעזור להרבה משפחות בישראל", אמר, "היו צעדים שהממשלה עשתה ואירועים שקרו, שכתוצאה מהם רשות המסים גבתה יותר מהציפיות ונוצר עודף בגביית המסים - עודף שצריך לחזור, לתפישת האוצר, לאזרחים - והוא עושה את זה על ידי הפחתת המכסים".

   "800 מיליון שקל זה לא קצת", הודה ארבלי, "אני חושב שמהלך של הפחתת מסים הוא מהלך מבורך - אבל צריך תמיד לחשוב על מקורות תקציביים. צריך לזכור שתמיד יש גם חוב להחזיר. שר האוצר הצהיר שחלק מהעודף יילך להחזרת החוב הלאומי וחלק יחזור לאזרחים".

   ארבלי הדגיש כי מדובר בהוראת שעה: "האוצר רוצה לעקוב ולראות אם ההוזלה מגיעה לכיסי האזרחים. אם לא נרגיש את זה, אז תהיה בחינה מחדש של כל המהלך הזה. לנו הצרכנים יש תפקיד - להיות צרכן חכם", הדגיש.

   לקריאה נוספת:
   מחזורי המסחר מזנקים: האם הביטקוין על סף פיצוץ?
   מס ערך מוסף? כמה משלמים, איך משיגים פטור והקשר לתעשיית הפשע
   הפחתת תעריף החשמל: הצרכן ישלם פחות - חברת החשמל תגבה יותר