וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוק הספאם יורחב: לא ניתן "לפתות" צרכנים לשיחה חוזרת

7.5.2018 / 15:07

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה שנייה ושלישית להרחיב את חוק הספאם - ולאסור על פיתוי צרכנים לבצע שיחה חוזרת כדי לקבל מידע. "ההצעה תחסום כניסה לחצר הפרטית שלנו"

IFB ח"כ איתן כבל על ההצבעה במליאה על חוק ההמלצות. מערכת וואלה!
יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ איתן כבל/מערכת וואלה!

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה היום (שני) לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה של ח"כ אורי מקלב וחברי כנסת נוספים - לתקן את חוק התקשורת כדי לסגור פרצות בחוק; ולהרחיב את האיסור על שיגור דבר פרסומת. היו"ר כבל התייחס להצעה ואמר כי היא נועדה לטפל בתופעה, שבה גופים מסוימים למעשה נכנסים לחצר הפרטית של הציבור.

כיום החוק אוסר על שיגור פרסומות באמצעות פקס, מערכת חיוג אוטומטית, הודעה אלקטרונית או מסרונים בלי קבלת הסכמה מפורשת מראש. אולם בעת הכנת ההצעה לקריאה ראשונה, הסביר ח"כ מקלב כי למרות זאת קיימת תופעה של משלוח מסרים חדשותיים או תכני רכילות עם פרטי מידע חלקיים, כדי לגרום לנמען לחייג למספר שהתקבל.

כמו כן, ציין כי ישנה תופעה נוספת של חיוג באמצעות מערכת אוטומטית וניתוק לפני מענה, כדי לגרום לנמען לחזור למספר ממנו התקבלה השיחה ולקבל את המסר או דבר הפרסומת. לכן הוא מציע לתקן את החוק ולהגדיר גם את ההודעות ההלו כדואר זבל האסור במשלוח.

המדינה כן תוכל לשלוח הודעות סמס

בהצעה שאושרה נקבע כי היא לא תחול על המדינה ומוסדותיה, וכן על מסרים שתכליתם העברת מידע מגופי ההצלה שנועדו לשם מילוי תפקידם

כאמור, הוועדה קיבלה את ההצעה - ואישרה להרחיב את האיסור להפיץ לציבור הרחב גם מסרים הכוללים הצעה להתקשר למספר טלפון מסוים לשם קבלתו. עם זאת, בהצעה שאושרה נקבע כי היא לא תחול על המדינה ומוסדותיה, וכן על מסרים שתכליתם העברת מידע מגופי ההצלה שנועדו לשם מילוי תפקידם. עוד אושר כי שר התקשורת יוכל להרחיב את ההחרגה לגופים ומסרים אחרים, וזאת באישור ועדת הכלכלה.

ח"כ מקלב אמר לאחר אישור ההצעה כי את התוצאות של התקדמות בחסימת הספאם רואים בשטח. הוא הסביר כי תחילה היו פרסומות שנאסרו, לאחר מכן החלו מוסדות שונים להטריד את הציבור גם בהודעות ובקשות לתרומה - וגם מצב זה טופל, וכעת ההצעה תטפל בהטרדת הציבור במסרים שהוא לא מעוניין לקבל.

"התגלתה בפנינו תופעה של השתלטות על החיים של הציבור, כך שאי אפשר להחזיק טלפון בלי לקבל מסרים ופרסומות, ובהצעה הזו באנו לחסום זאת מבלי לפגוע יתר על המידה במסרים שחשוב שהציבור יקבל", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully