וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות הבצורת: הממשלה תקצה 30 מיליון שקל לתמיכה בחקלאים

15.8.2018 / 11:32

משרדי האוצר והחקלאות סיכמו על התקציב עבור חקלאים שיוותרו מרצונם על חלק ממכסת המים שלהם. ההקצאה הנוכחית - בנוסף ל-20 מיליון שקל שיוקצו לחקלאי הגליל העליון

חקלאים באצבע הגליל בכילה בגבול לבנון. ראובן קסטרו, ראובן קסטרו
קרקע חקלאית באצבע הגליל/ראובן קסטרו, ראובן קסטרו

משרדי האוצר והחקלאות הודיעו היום (רביעי) כי בעקבות הבצורת בישראל - יקצו כ-30 מיליון שקל לתמיכה בחקלאים מכל הארץ, אשר יוותרו מרצונם על חלק ממכסת המים שלהם. ההנחה של המשרדים היא שהחקלאים הנזקקים פחות למים, יסכימו לוותר לטובת חלוקה מחדש לאלו הזקוקים לתוספות מים. ההקצאה תעשה בהליך מכרזי שיבטיח חסכון יעיל ומקסימלי במים. מדובר בתוספת תקציב להקצאה בסך 20 מיליון שקל לחקלאי הגליל העליון.

במשרדי האוצר והחקלאות מסבירים כי לנוכח המחסור במים לחקלאות עקב השנים השחונות, ובעקבות החלטת רשות המים על קיצוץ כמויות המים המוקצות לחקלאות לשנת 2018, נותרו חקלאים עם מטעים וגידולים שאין להם די מים. לעומתם, יש חקלאים שתמהיל גידוליהם גמיש יותר ומאפשר להם לצמצם או לשנות גידולים ובכך לפנות ממכסות המים שלהם. על כן, על מנת לנייד את המים מהחקלאים שאינם צורכים אותם לחקלאים הזקוקים להם, הוחלט בשיתוף התאחדות חקלאי ישראל לתמרץ את החקלאים להביא להקצאה יעילה יותר.

שר האוצר, משה כחלון, שיזם את המהלך אמר לאחר ההסכמות: "גם בזמנים קשים למשק המים, המדינה ממשיכה לשמור על החקלאות וההתיישבות באופן אחראי - שאינו פוגע בעתודות המים לדורות הבאים. זהו סיכום חסר תקדים מבחינת היקף התקציב המוקצב לשנה ראשונה של בצורת ואני מברך על תמיכה זו".

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, הוסיף: "אנו ממשיכים לפעול למען החקלאים. הענקת התמיכה הוא הפתרון הנכון והראוי להתמודדות עם משבר המים בחקלאות. לפי סטנדרטים שקבענו מראש, נוכל לעקוב אחרי העברת המים מרצון וכך לנהל את המים לחקלאים בצורה טובה יותר להטיב עם החקלאים אשר זקוקים למים באופן מיידי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully