אלון גל מייעץ: איך מרחיבים את מעגל הלקוחות בעסק קטן?

המאמן האישי מגיע לוואלה! עסקים: בכל סוף שבוע מייעץ גל בתחומי חיים שמעסיקים כל אחד מאיתנו. השבוע - בעלת עסק לטיפוח החיה בקיבוץ ומנסה למשוך לקוחות מהסביבה

אלון גל
קוסמטיקאית (צילום: ShutterStock)

מאזינה שהתקשרה לתוכניתו של המאמן האישי, אלון גל, ברדיו 103FM סיפרה כי פתחה עסק לטיפוח במושב גמזו, שליד צומת בן שמן. אחרי שלא הצליחה להרחיב את קהל הלקוחות באזור מגוריה, התלבטה יחד עם גל אם היא בדרך הנכונה לשינוי.

"במושב גרות רק 250 משפחות", סיפרה המאזינה. "למרות שהקמתי את העסק לפני שנתיים לא הגעתי לתפוקה מלאה שמאפשרת לי להגיע לרווח נקי מעסק. לצערי אין לי את הגב הכלכלי שמאפשר לי לצאת אל מחוץ לקיבוץ ברכב, ותהיתי כיצד אוכל למשוך לקוחות בכל חבל מודיעין להגיע אליי. לצערי בערים סביבי יש עוד קליניקות מהסוג שאני מפעילה, ואני מתקשה להתחרות בהן בגלל המרחק".

עוד באותו נושא

אלון גל מייעץ: כך מעבירים עסק משפחתי לדור הבא בצורה נכונה

לכתבה המלאה

"את בכיוון הנכון"

"את הכנסת את עצמך לסיטואציה שהיא כמעט בלתי אפשרית", השיב לה גל. "את בעצמך מעידה על כך שאת לא מבינה איזו סיבה יש לנשים לצאת מאזור הנוחות שלהן ולהגיע אלייך במיוחד. עלייך לחשוב על דברים נוספים שיוכלו לבדל אותך".

בהמשך השיחה התברר כי המאזינה כבר הבינה את הצורך הזה והחלה לפעול בנושא. "באזור שלנו יש חוסר במספרות, כל תושבי האזור נוסעים במיוחד למספרות בודדות", שיתפה. "לכן החלטתי לשלוח את בתי לעשות קורס ספרות והשבוע פתחתי גם מספרה בביתי. כך אוכל לשלב את כל שירותי הטיפוח במקום אחד".

"מצוין!", שיבח גל. "אלה שיגיעו אלייך במיוחד, לא יבואו רק בשביל שתעשי להם לק בציפורניים, הם כבר יעשו אצלך את התספורת ושירותי טיפוח נוספים".

גל המליץ למאזינה להמשיך בדרך זו. "קשה להתחרות על אותה משבצת, ולכן עלייך להמשיך ללמוד ולהתפתח לדברים חדשים שמייחדים אותך ומבדלים אותך מהאחרים. אם תצליחי לייצר שירות ייחודי לך בסביבה שבה את גרה, יגיעו אלייך אנשים חדשים ותצברי לקוחות. נשמע שאת כעת בכיוון הנכון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully